Berani přišli o šesté místo, Vsetín má jistou druhou příčku po základní části

Vítězná série skončila. Hokejisté Zlína na ledě Frýdku-Místku nezvládli v prostřední části dvě minuty, během kterých inkasovali tři branky a ve Slezsku padli 1:3. Berani tak v Chance lize přišli o šesté místo. O jistou účast ve čtvrtfinále budou na dálku bojovat s Přerovem v posledním kole základní části, kdy ve středu doma hostí Porubu.

Zlíňané si ale svoji situaci zkomplikovali sami. Duel ve Frýdku měli slušně rozehraný, po chybách ale třikrát inkasovali a pak jen marně dobývali domácího gólmana Švančaru.

V první třetině jsme měli optický tlak, v prvních deseti jsme dominovali. Efekt to nicméně nepřineslo, chyběl nám větší důraz a tlak do brankoviště. Postupem času se naše hra zhoršila a ve druhé třetině jsme úplně vypadli z role,“ štve kouče Beranů Miloše Říhu. „Umocnila to první branka soupeře, po které jsme měli totální výpadek a dalších sedm minut bylo naprosto katastrofálních. To nás v konečném důsledku stálo zápas,“ ví dobře.

Ve třetí třetině jsme se s tím pokoušeli ještě něco udělat, měli jsme převahu, ale kýžený tlak na brankovišti bohužel přišel až v posledních šesti minutách, což je málo. Stačilo to pouze na jednu branku, s takovou produktivitou se těžko dlouhodobě získávají body,“ dodává zklamaně.

Zatímco hokejisté Zlína se domů vraceli bez nálady, v autobuse Vsetína bylo veselo. Valaši v pondělí cestovali do pražského Edenu, kde vyzvali domácí tým Slavie. Hostující trenér Jiří Weintritt mohl do utkání nasadit další uzdravené hráče a šťastnou ruku měl při skladbě druhé útočné formace, jejíž všichni tři členové v hlavní městě skórovali a přispěli tak k vítězství 5:2, které Valachům vzhledem k porážce ostravské Poruby se Šumperkem zajistilo konečné druhé místo po základní části. Valaši si generálku před čtvrtfinále střihnou ve středu na domácím ledě s Kolínem.

Chance liga, 50. kolo -

HC FRÝDEK-MÍSTEK – PSG BERANI ZLÍN 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Hotěk, 30. Klimša (Dostálek, Svačina), 31. Dostálek - 52. Mrázek (Gazda, M. Lang). Rozhodčí: Cabák, Zavřel - Kučera, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:27. Diváci: 1005.

Frýdek-Místek: Švančara - Žůrek, Teper, Š. Havránek, J. Michálek, Sova, Homola, J. Adámek - Svačina, A. Zeman, Bednář - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Macháček, Matěj, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

Zlín: Huf - Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Riedl, Talafa, Zavřel - Kratochvíl, D. Kindl, Z. Sedlák - M. Lang, Gago, Mrázek - Kubiš, Hejcman, Pospíšil - P. Sedláček, Sadovikov, Köhler. Trenér: Miloš Říha ml.

HC SLAVIA PRAHA - VHK ROBE VSETÍN 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. L. Stehlík (Klikorka, Kern), 57. Havrda (Žovinec, J. Brož) – 12. Holec (Jenáček, Kajínek), 14. Klhůfek (Česánek), 36. Sihvonen (Š. Bláha, Smetana), 38. R. Půček (Klhůfek, Holec), 46. Jenáček (Jonák, Holec). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Jindra, Štofa. Diváci: 1278. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

Slavia Praha: Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry, D. Němeček – Strnad, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, J. Brož – Mrňa, Kern, L. Stehlík – Simon, Havrda, Krliš.

Vsetín: Žukov – Kajínek, Jenáček, O. Němec, Česánek, Smetana, Ondračka, Hryciow – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.