Přejít k hlavnímu obsahu
Tragédie ve Střelné. Auto najelo do čtyř chodců, jedna žena zemřela, pro dítě letěl vrtulník

Tragédie ve Střelné. Auto najelo do čtyř chodců, jedna žena zemřela, pro dítě letěl vrtulník

Čt 28. 9. 2023 - 07:00 Střelná

Tragický konec má dopravní nehoda, ke které došlo ve středu před půl pátou odpoledne v obci Střelná na Vsetínsku. Řidička osobního vozidla z dosud neznámých příčin vyjela mimo silnici a na chodníku srazila čtyři osoby. Po střetu zemřela čtyřiatřicetiletá žena a zároveň došlo ke zranění dvou dětí a dospělého muže.

 

Čtyřiapadesátiletá řidička osobního automobilu z doposud přesně nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a na chodníku srazila skupinku čtyř osob. Dvě z nich skončily po nárazu v korytu potoka.

 

Na místo nehody byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a z Valašských Klobouk, kteří vytáhli zraněné chodce z potoka.

 

Nejhůře skončila mladá žena, u které hasiči společně se ZZS prováděli resuscitaci. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Druhým zraněným bylo malé dítě. To hasiči pomohli transportovat do sanitky a následně do přivolaného vrtulníku, pro který zajišťovali místo na přistání. Druhé dítě a muž utrpěli lehké zranění. Řidička osobního automobilu vyvázla podle hasičů bez zranění.

 

Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní. Účastníkům nehody poskytli psychologickou podporu policisté z posttraumatického intervenčního týmu,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Přesné okolnosti této tragické události i nadále vyšetřují vsetínští kriminalisté a dopravní policisté.

 

Foto: HZS ZK