Přejít k hlavnímu obsahu
Na parkovišti v Uherském Hradišti byl postřelen muž. Nejspíš šlo o vyhrocený konflikt mezi řidiči

Na parkovišti v Uherském Hradišti byl postřelen muž. Nejspíš šlo o vyhrocený konflikt mezi řidiči

Pá 22. 9. 2023 - 16:01 Uherské Hradiště

Dnes krátce po 13. hodině byl na parkovišti u Kauflandu postřelen muž. Podle policie šlo nejspíš o vyústění vzájemného konfliktu mezi řidiči. Postřeleného muže záchranáři transportovali do úrazové ambulance Uherskohradišťské nemocnice.

 

Podle dosavadních výsledků šetření policie došlo na parkovišti u Kauflandu ke vzájemnému konfliktu mezi dvěma řidiči. „Jeden z mužů během toho vytáhnul zbraň a druhého muže jednou postřelil do oblasti dolní končetiny,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

Na místo byly vyslány dvě posádky zdravotnické záchranné služby. „Pro operátorky zdravotnického operačního střediska byla situace z počátku velmi nepřehledná, když v jeden okamžik volalo na linku 155 hned několik lidí,“ uvedla mluvčí ZZS ZK Gabriela Netopilová Sluštíková.

 

Záchranáři po příjezdu na místo zjistily, že zraněný muž utrpěl střelnou ránu v oblasti levé dolní končetiny těsně pod tříslem.

 

Pacient měl velké štěstí, když projektil nezasáhl kost ani tepnu. I tak ztratil asi půl litru krve,“ pokračovala Netopilová Sluštíková.

 

Muž byl po incidentu při vědomí a navíc schopen okamžité reakce, když si sám nasadil škrtidlo. Svědci mu pak na ránu přiložili improvizované tlakové obvazy.

 

Záchranáři pacienta zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a transportovali do úrazové ambulance Uherskohradišťské nemocnice,“ dodala mluvčí záchranářů.

 

Muž, který použil zbraň, byl na místě zadržen, tato zbraň byla zajištěna a případem se v tuto chvíli zabývají uherskohradišťští kriminalisté,“ uzavřel Jaroš.

 

Foto: ZZS ZK