Přejít k hlavnímu obsahu
Pátrání po pohřešované Veronice ze Slovenska skončilo. Žena byla nalezena mrtvá

Pátrání po pohřešované Veronice ze Slovenska skončilo. Žena byla nalezena mrtvá

Starý Hrozenkov

Od nedělního poledne se přes šest desítek profesionálních a dobrovolných hasičů Zlínského kraje podílelo na rozsáhlé pátrací akci po pohřešované ženě ze Slovenska, která byla naposledy viděna ve Starém Hrozenkově a do dnešního dne o sobě nepodala žádnou zprávu. Pátrání bohužel skončilo tragicky. V pondělí odpoledne byla žena nalezena mrtvá.

 

Včera krátce před polednem jsme se na žádost slovenské policie zapojili do pátrací akce po pohřešované dvaatřicetileté ženě, která v sobotu 10. prosince odjela z místa bydliště na Slovensku. V katastru obce Starý Hrozenkov zaparkovala vozidlo, kterým přejela státní hranice, z místa odešla a do dnešního dne o sobě nepodala žádnou zprávu,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Pátrání začalo u Starého Hrozenkova a pokračovalo do širokého okolí. Mladou ženu hledala více než stovka lidí. Kromě desítek policistů ze Zlínského kraje se do pátrání zapojili také hasiči, dobrovolníci, Armáda ČR, Letecká služba Policie ČR a byli nasazeni i psi specializovaní na plošné pátrání. Povolány byly i jednotky se čtyřkolkami, terénními automobily a člunem.

 

Pátrání je však zatím neúspěšné. „Tma, husté sněžení a náročný členitý terén však práci všem velmi komplikují,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Také dnes pátrací akce ve spolupráci se slovenskou policií pokračuje v podobném rozsahu.

 

Pokud by měl někdo k pohřešované ženě jakékoliv informace, rádi je přijmeme na lince 158,“ sdělila Milena Šabatová.

 

Pohřešovaná žena je Veronika Králová z Horné Súče. „Veronika je vysoká cca 165 cm, sportovně štíhlá postava. Má dlouhé blond vlasy a modré oči. Má na sobě modré tepláky, tmavou bundu a fialovou čepici,“ uvedli slovenští policisté na svých facebookových stránkách.

 

Fotografii pohřešované ženy najdete zde.

 

AKTUALIZACE:

Dnes v odpoledních hodinách byla mladá žena nalezena poblíž obce Starý Hrozenkov bez známek života.

 

"Cizí zavinění jsme předběžně vyloučili," sdělila Milena Šabatová.