Přejít k hlavnímu obsahu
Ve Starém Městě se bude v pátek „plesat“ pro dobrou věc

Ve Starém Městě se bude v pátek „plesat“ pro dobrou věc

Staré Město

Už zítra 27. ledna se v Sokolovně ve Starém Městě uskuteční Benefiční ples Nadačního fondu LOVE Dědině. Jeho součástí bude také benefiční dražba kabelek, jejíž výtěžek poputuje na pomoc nemocné Nelince a její rodině.

 

Skvělá zábava, elegance a ladné pohyby, ale také pocit, že jste přispěli na dobrou věc. To všechno zažijete na Benefičním plese Nadačního fondu LOVE Dědině, který zítra od 19:30 opanuje sál staroměstské Sokolovny.

 

Celým večerem bude provázet oblíbený moderátor David Vacke. K poslechu, tanci a zpěvu zahraje místní populární kapela Kumpáni a nebude chybět ani cimbálová muzika Ohnica. Dále se můžete těšit na předtančení skupiny Artem Dance Company z Uherského Hradiště, zábavu v podobě karikaturistů, koštu vína, rautu, bohaté tomboly a benefiční dražby kabelek.

 

Právě její výtěžek poputuje na pomoc šestileté Nelince, která trpí dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a poruchou zrakového vnímání. „Nelinka je usměvavá holčička, která rozdává lásku a má radost ze života. Ráda jezdí na koni, plave, poslouchá písničky, mazlí se, má ráda veškeré aktivity, kdy s ní někdo něco dělá, včetně cvičení,“ říká Nelinčina maminka.

 

Nelinka bohužel nikdy nebude sama chodit ani sedět a prakticky ve všech činnostech bude odkázána na pomoc někoho dalšího. I přesto pravidelně cvičí a podstupuje různé podpůrné terapie, které pomáhají předcházet deformacím končetin a díky nimž Nelinka dělá aspoň dílčí pokroky.

 

Terapie a kompenzační pomůcky však ve většině případů nehradí stát a na rodině tak leží velká finanční zátěž. Tu pomůže zmírnit právě výtěžek z benefičního plesu.

 

Naším cílem je udělat Nelinčin život krásným, šťastným a bezbolestným v rámci těch omezení, která jí osud nadělil. Bez vaší pomoci by to bylo o moc složitější, proto děkujeme za každý příspěvek, který Nelince pošlete na účet. Moc děkujeme!“ dodala maminka Nelinky.