Motoristický svátek ve Starém Městě zkrátil déšť o tři kategorie

Staré Město

O víkendu se sjelo celkem 232 jezdců z Česka, Slovenska i několika evropských států, aby se utkali o vítězství v 19. ročníku Slováckého okruhu. Průběh silničních motocyklových závodů znepříjemnil nedělní déšť, kvůli kterému musely být zrušeny tři kategorie.

V sobotu 13. května se za slunečného počasí a bez větších potíží odjely tréninky, podle jejichž výsledků pak jezdci v neděli startovali do ostrých závodů. Ty však bohužel poznamenal déšť a celý závodní den zkrátil o tři kategorie.

Bohužel v neděli po obědě začalo pršet a po poradě s jezdci jsme se dohodli, že poslední tři kategorie se z bezpečnostních důvodů nepojedou, a to Supertwin, Superbike a Supersport 600. Jezdci z těchto kategorií získali pódiové umístění podle sobotních tréninkových časů,“ posteskl si Petr Chmelař z pořádajícího Motoklubu Staré Město s tím, že sobotní ani nedělní program nepoznamenal žádný vážný pád.

Na trati byly k vidění nejrůznější stoje, od těch z roku 1954 až po nejnovější supersporty, to vše dohromady nabídlo divákům velmi atraktivní podívanou. V sobotu byly ochozy okolo trati zcela zaplněny, v neděli byla účast kvůli počasí o něco málo slabší. „Přesto jsme se zájmem fanoušků spokojeni,“ dodal Petr Chmelař.

Domácí jezdce trápily technické problémy

Na startu závodů se objevilo i několik domácích jezdců, kvůli technickým problémům se jim však příliš nedařilo. „Karel Rydlo v kategorii sidecar ani nevyjel do závodu, praskl mu řetěz. Totéž jsem ve stejné kategorii řešil já sám už v sobotním tréninku, nakonec jsem skončil až čtvrtý, i když vloni jsem závod vyhrál. Chtěl jsem si alespoň užít exhibici se sidecar formulí F1, která běžně zdobí recepci naší firmy CSO. Vzápětí se ale pokazila. Z pohledu jezdce to pro mě byl víkend plný technických závad,“ dodal Petr Chmelař.

Nejlépe si tak z domácích vedl veterán Karel Kalina, který se ve své třídě Klasik do 175 A umístil na bronzové příčce.

Moc rád bych vyzdvihl práci celého organizačního týmu, především tajemníka Petra Neubauera, šéfa trati Broni Huňky a šéfa depa Víta Kadeřábka. Všichni si sáhli na dno a obrovský kus práce odvedli všichni včetně brigádníků,“ chválí tým závodu Petr Chmelař.