Fotbalisté Zlína prohráli v Teplicích a na barážovou pozici už ztrácejí čtyři body

Fotbalistům Zlína důležitá záchranářská bitva v Teplicích výsledkově nevyšla a po těsné porážce 1:2 jsou zase o něco blíž sestupu do druhé ligy. Nedělní duel druhého kola ligové nadstavby ve skupině o záchranu dvěma góly rozhodl domácí útočník Daniel Fila. Za hosty se trefil kapitán Dominik Simerský. Další dvě trefy střídajícího útočníka Kozáka sudí Neužil neuznal.

Zlín na Stínadlech potvrdil pozici nejhoršího týmu na hřištích soupeřů, venkovní sérii bez ligové výhry protáhl už na 30 zápasů. V Teplicích nezvítězil v 16. duelu po sobě.

Ševci ztrácejí na posledním místě už čtyři body na předposlední Pardubice, které vyhrály v Brně.

Úvod utkání na teplických Stínadlech poznamenaly fauly, časté přerušení. Skláři udeřili hned ze své první vážnější šance. Po centru Urbance se prosadil dorážející Fila.

Zlín mohl vzápětí odpovědět z jediné příležitosti v první půli, Janetzkého rána proletěla těsně kolem pravé tyče brankáře Muchy.

Ševci se po změnách v sestavě ve druhé půli snažili o vyrovnání. Rána Dramého z otočky šla ještě vedle, ale o tři minuty později Kolářův dlouhý aut prodloužil hlavou Balaj až k Simerskému a kapitán Zlína vstřelil druhý gól v sezoně.

Ševci však o vedení brzy přišli. V 79. minutě Dostál vyrazil Žákovu střelu k Juklovi a míč po teči Fily skončil v síti. Dvacetiletý útočník hostující z pražské Slavie dal třetí branku v ligovém ročníku a vzápětí sahal po hattricku, Dostál však jeho hlavičku zblízka reflexivně vyrazil.

Zlín v hektickém závěru sahal po vyrovnání. V 90. minutě sice Kozák zblízka dostal míč do brány, sudí Nehasil po zásahu videorozhodčí ale nakonec gól neuznal kvůli ruce.

Fotbalisté Zlína další zápas nadstavby sehrají za týden v neděli v Pardubicích.

FK Teplice - Trinity Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 18. a 79. Fila - 72. Simerský. Rozhodčí: Nehasil - Machač, Slavíček - Kocourek (video). ŽK: Gning, Hora, Mareček, Mucha - Fantiš, Bartošák, Janetzký, Balaj. Diváci: 3513.

Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, Hybš - Hyčka (64. Kučera), Jukl, Trubač, Mareček, Urbanec (81. Radosta) - Fila, Gning (70. Žák). Trenér: Frťala.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář, Bartošák (72. Kozák) - Janetzký, Hrubý (56. Balaj) - Vukadinovič, Slončík, Fantiš - Kovinič (46. Y. Dramé). Trenér: Vrba.