Přejít k hlavnímu obsahu
Společenský dům v Rožnově se opět vrátí do vlastnictví města

Společenský dům v Rožnově se opět vrátí do vlastnictví města

Rožnov pod Radhoštěm

Společenský dům v Rožnově pod Radhoštěm se po dlouhých letech opět vrátí do vlastnictví města. Odkup objektu od soukromého majitele schválili rožnovští zastupitelé na svém posledním zasedání. „Spolák“ by měl sloužit mimo jiné ke spolkové činnosti.

 

Společenský dům dlouhá léta nebyl v majetku města a spravovala ho soukromá společnost. Na konci loňského roku proběhlo jednání mezi zástupci města a majitelem objektu, kde se podařilo předjednat odkup Společenského domu do majetku města za cenu, která je dokonce nižší, než byla dána znaleckým posudkem.

 

Zastupitelé města na svém úterním zasedání většinou 16 hlasů schválili nákup budovy a přilehlých pozemků za cenu 24,9 milionu korun. Nadace SYNOT dále investuje 3 miliony korun do podpory kultury, sportu a volnočasových aktivit ve městě,“ uvedla tisková mluvčí města Petra Graclíková.

 

Na zastupitelstvu panovala shoda v tom, že Společenský dům jednoznačně patří k historii Rožnova a měl by být ve vlastnictví města. Nyní máme tyto prostory v pronájmu, provizorně zde sídlí knihovna a své kroužky zde provozuje i Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

 

Během léta by se knihovna měla přestěhovat do zrekonstruovaných prostor a Společenský dům město začne využívat k jiným činnostem.

 

Velmi pravděpodobně zde zůstane SVČ. Další části oficiálně nabídneme k užívání spolkům a k různým akcím. K finálnímu plánu využití nyní tvoříme koncepci, jejíž součástí bude i plán oprav této budovy. Plánujeme i rozsáhlejší investice zaměřené mimo jiné na snížení energetické náročnosti provozu „Spoláku“ s tím, že určitě chceme získat finanční podporu z různých oblastí dotačních programů,“ dodal Gross.