Přejít k hlavnímu obsahu

Jurkovičova rozhledna vyhlíží návštěvníka s pořadovým číslem 400 000

Rožnov pod Radhoštěm

Desáté narozeniny oslavila o uplynulém víkendu rožnovská Jurkovičova rozhledna. Od otevření v roce 2012 po jejím schodišti vystoupalo už 392 tisíc lidí.

 

Na Karlův kopec nad město si během sobotního odpoledne našlo cestu několik desítek lidí. Všichni si mohli nejen vyšlápnout do 19 metrů výšky na vyhlídkový ochoz, ale v rámci pořadu se zajímavými hosty také poslechnout, jak vlastně stavba vznikala, jaké složitosti bylo potřeba překonat a třeba také i to, že původně vlastně vůbec nebyla plánována do Rožnova pod Radhoštěm, ale do Brňova u Valašského Meziříčí.

 

Je velmi dobře, že rozhledna vznikla a že ji tady máme. Ukazují to i dlouhodobé statistiky návštěvnosti, které se nezmenšily ani v těžkých dobách covidu, kdy v posledních dvou sezonách navštívilo rozhlednu rekordních 45, respektive 49 tisíc lidí, což jsou pěkná čísla,“ řekl na Karlově kopci starosta Rožnova Jiří Pavlica.

 

V den oslav desátých narozenin byl vstup na rozhlednu gratis, kdo měl štěstí, dostal se také ke komentované prohlídce.

 

Svými vzpomínkami přispěli zajímaví hosté pořadu - autor projektu stavby Antonín Závada, v době vzniku rozhledny místostarosta města a nyní zastupitel Alois Vychodil a také Tomáš Surý, průvodce, jenž je na rozhledně celých deset let její existence,“ přiblížil program destinační manažer Marek Havran.

 

Jurkovičovu rozhlednu čeká v její jedenácté sezoně jeden zajímavý milník. V srpnu 2017 přivítala rozhledna návštěvníka číslo 200 000. Od té doby se návštěvnost stále drží na vysoké úrovni a díky tomu na začátku této sezony, která je jedenáctou v pořadí, byl celkový počet návštěvníků rozhledny od jejího vzniku zhruba na čísle 392 000. V nejbližších týdnech tedy přivítá rozhledna návštěvníka číslo 400 000.