Přejít k hlavnímu obsahu
Jubilejní 10. zlínský Majáles roztančil na 3000 návštěvníků

Jubilejní 10. zlínský Majáles roztančil na 3000 návštěvníků

Zlín

Zlín o uplynulém víkendu po dvou letech opět roztančily květnové oslavy pod taktovkou studentů Univerzity Tomáše Bati. Jubilejní 10. ročník Majálesu do parku před Baťovou vilou přilákal na 3000 návštěvníků, kteří si plnými doušky užívali dobré jídlo, pití, zábavu a hudební vystoupení.

 

Zlínský Majáles odstartoval v pátek 6. května v parku před Baťovou vilou. Jako první se na „Huňaté stéééjdži“ představila univerzitní mateřská školka Qočna a hned ze začátku naladila první návštěvníky na pozitivní vlnu. Následoval koncert Jakuba Děkana, který lidem rozproudil krev v žilách a získal si celé publikum svými známými hity, jako je Ráno, Andělé či Děda.

 

Hlavním bodem programu pak byla oblíbená kapela UDG. Ta jako tradičně předvedla výkon, ze kterého šly zejména fanynky doslova do kolen.

 

Přijeli jsme nadšení. Bylo to krásný, spousta lidí, spousta studentů, spousta dobrého pití, jídla. Moc jsme si to užili. Jsme vděční, že jsme si tady mohli po tak dlouhé pauze zahrát a doufáme, že se tady potkáme zase za rok,“ prozradili členové kapely UDG.

 

Na UTB stagi se představili vítězové soutěže kapel, kteří díky hlasům z veřejného hlasování navštívili Zlín. Letošním vítězem se nakonec stala kapela Šamat, která si kromě nových fanoušků odnesla i zásobu piva na celý rok.

 

Doufali jsme, že budeme mít podporu, ale nečekali jsme tolik hlasů, co nám fanoušci poslali. Publikum bylo úžasné, vytvořili skvělou atmosféru a moc jsme si to u vás užili. Doufáme, že si to zase někdy zopakujeme,“ uvedla zpěvačka kapely Šamat.

 

Majáles ale není pouze o kvalitní hudbě. V rámci odpoledního programu probíhala i soutěž o krále a královnu Majálesu, kde si účastníci ověřili své dovednosti v běhu v dřevácích, pití piva, vzájemné spolupráci, ale například i v základech gymnastiky. Po napínavých soubojích mezi 6 fakultami vyhrála Fakulta logistiky a krizového řízení, která si titul společně s půlroční zásobou preclíků odvezla zpátky domů do Uherského Hradiště.

 

Jubilejní 10. ročník festivalu zakončila kapela Cirkus problem, která i za nepříznivého počasí dokázala vytvořit atmosféru, na kterou se návštěvníci už dva roky nedočkavě těšili.

 

Foto: Karel Kratochvíl