Přejít k hlavnímu obsahu
Dva muži kradli na Zlínsku jako straky. Způsobili škodu za více než 320 tisíc korun

Dva muži kradli na Zlínsku jako straky. Způsobili škodu za více než 320 tisíc korun

Zlín

Ve vazební věznici skončili v sobotu dva muži ve věku sedmadvacet a třicet let, kteří se na Zlínsku během několika týdnů dopouštěli majetkové trestné činnosti. V případě odsouzení jim za 16 trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, u staršího až na pět let.

 

Muži kradli ve dvou případech společně, jinak odděleně, občas i s jinými kumpány ve Zlíně a v Lukově u Zlína. „Celková škoda, kterou způsobili odcizením a poškozením, je vyšší než 320 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková s tím, že mladší z mužů má v rejstříku trestů celkem 12 záznamů, starší pak o 4 více.

 

V průběhu několika týdnů vypáčili několik schránek přepravní firmy, z nichž odcizili zboží, vloupali se do rodinných domů nebo kůlen u rodinných domů, do garáží, firem, skladů, zaparkovaných vozidel nebo ordinací.

 

Z kanceláře hotelu ve Zlíně odcizili dokonce ocelový trezor, který vypáčili z dřevěné skříňky a v němž bylo 62 tisíc korun. Trezor našel policista v civilu při procházce se psem pohozený v lese nad Zlínem,“ pokračovala Kozumplíková.

 

V pátek oba podezřelé muže po několikatýdenním úsilí zadrželi kriminalisté, kteří je převezli do policejní cely a podali státnímu zástupci návrh na jejich umístění do vazby. „Následující den po rozhodnutí soudce putovali oba recidivisté přímo do vazební věznice,“ uzavřela policejní mluvčí.