Přejít k hlavnímu obsahu
Otrokovické letní slavnosti čekají změny. Budou kratší a hlavní část programu bude zpoplatněna

Otrokovické letní slavnosti čekají změny. Budou kratší a hlavní část programu bude zpoplatněna

Otrokovice

Oblíbené Otrokovické letní slavnosti čeká v letošním roce celá řada změn. Hlavní koncerty se přesunou z parku u Společenského domu na Štěrkoviště, festival se zkrátí ze tří dnů na dva a hlavní část programu bude zpoplatněna.

 

Letos si Otrokovické letní slavnosti připíšou pořadové číslo jedenáct. Dva dny plné zábavy a dobré muziky se uskuteční ve dnech 15. a 16. července. „Jsme nesmírně rádi, že na červencových slavnostech budeme moci přivítat Jelen, Xindl X, Buty, či Kašpárka v rohlíku. A krásné výročí 30 let na scéně s námi přijde oslavit také kapela Premier,“ informovala dramaturgyně pořádající Otrokovické BESEDY Alena Velecká.

 

Jedenáctý ročník slavností však letos dozná několik změn. Tou nejzásadnější změnou bude zavedení vstupného na hlavní část programu. „Snažíme se dělat program co nejzajímavější, a protože chceme do Otrokovic přivést co nejkvalitnější kapely, rozhodli jsme se letos po dohodě s městem, že slavnosti poprvé v historii zpoplatníme,“ vysvětlil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek s tím, že vstupné by v porovnání s jinými festivaly nemělo být nijak závratné.

 

Nechceme se srovnávat s Holešovskou Regatou nebo Vizovickým Trnkobraním, pořád bereme v potaz, že jde o městskou akci, proto i cena 350 korun na místě za jednodenní vstupné je určitě nesrovnatelná s jinými komerčními festivaly. Navíc pokud si lidé koupí vstupné v rámci předprodeje, zaplatí za oba dva dny celkem tři sta korun. V ceně je jak pět kapel, tak i gastrofestival,“ doplnil Pastuszek.

 

Další novinkou je zkrácení programu ze tří dnů na dva. „Třídenní akce je ekonomicky a logisticky náročnější. Navíc aktuální problémy zasáhly veškeré segmenty společenského života. Lidé šetří, převážně na kultuře a sportu. Proto jsme se rozhodli program zkrátit na dva dny. Díky tomu můžeme ale program opravdu vyšperkovat,“ poznamenal dále jednatel Otrokovické BESEDY.

 

Hlavní část programu se letos poprvé přesune z parku u Společenského domu na Štěrkoviště. I to má své důvody. „Mnozí obyvatelé, kteří bydlí v okolí, si opakovaně stěžují na hluk. Proto jsme se rozhodli hlavní pódium přestěhovat do krásného prostředí Štěrkoviště, které nabízí celou řadu benefitů. Areál má skvělou dopravní dostupnost, je oplocený a díky rekonstrukci je ideálním místem, kde mohou celé rodiny strávit příjemný víkend, spojený s poslechem kvalitní hudby, koupáním, i sportovním vyžitím,“ vyjmenoval Pastuszek.

 

Otrokovické letní slavnosti se však odehrají i v dalších částech města. Chybět nebude scéna v Kvítkovicích, kde jako hlavní hvězda vystoupí Stanislav Hložek. Nově bude do programu zařazeno i zrekonstruované přístaviště, kde se mohou lidé těšit na cimbálovou muziku, regionální kapely a dětský doprovodný program. Tato dvě místa budou pro návštěvníky zcela zdarma.

 

Věřím, že se lidem nový koncept slavností zalíbí a víkend plný zábavy si naplno užijí nejen v prostředí Štěrkoviště, ale i na dalších místech ve městě. Vstupné nám pomůže pokrýt část nákladů a můžeme tak nabídnout kapely zvučnějších jmen. Přesto nechceme zcela opustit formát s volným vstupem, proto jsme ponechali program také v jiných částech města, kam mohou lidé přijít pobýt v průběhu slavností kdykoliv bez nutnosti vstupné platit,“ shrnula starostka města Otrokovice Hana Večerková.