Přejít k hlavnímu obsahu
Na Bahňáku v Otrokovicích vznikla nová zastávka MHD

Na Bahňáku v Otrokovicích vznikla nová zastávka MHD

Otrokovice

Od začátku tohoto týdne mohou cestující v Otrokovicích využívat novou zastávku MHD. Nachází se na rekonstruovaném autobusovém nádraží na Bahňáku, kde bude v provozu od pondělí do pátku.

 

Trolejbusy a autobusy Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice na linkách 2, 55 a 70 začaly od pondělí 17. října zastavovat na nově vybudované zastávce MHD v prostoru rekonstruovaného autobusového nádraží v Otrokovicích na Baťově. Nová zastávka s názvem Otrokovice-aut. nádraží Baťov se nachází v úseku mezi dosavadními zastávkami Společenský dům a Zahradní.

 

Otrokovická radnice nechala na zastávce vybudovat zvýšená nástupiště a přístřešky pro cestující v obou směrech jízdy.

 

Na nové zastávce, která cestujícím zkracuje docházkovou vzdálenost do továrního areálu Toma, budou naše vozidla zastavovat zatím jen v pracovních dnech a zastávka bude na znamení. Pokud zjistíme, že je o využívání této zastávky dostatečně velký zájem, mohla by se její obsluha vozidly MHD v budoucnu rozšířit i na víkendy,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

 

Pro linky projíždějící přes novou zastávku vstoupily v platnost nové jízdní řády s drobnými časovými posuny proti dosavadnímu stavu, aby se zohlednila delší jízdní doba vozidel při zastavování na novém stanovišti.