Přejít k hlavnímu obsahu
Baťov poprvé zdolal Výběr kraje, při benefici se vybrala rekordní částka

Baťov poprvé zdolal Výběr kraje, při benefici se vybrala rekordní částka

Út 27. 12. 2022 - 11:16 Otrokovice

Premiérovou výhru Baťova a také rekordní částku 405 tisíc korun přineslo sváteční benefiční fotbalové utkání na umělé trávě v Otrokovicích.

 

Výběr kraje v čele s bývalým stoperem Slavie Praha a Zlína Jakubem Jugasem v tradičním charitativním přátelském utkání podlehl domácímu diviznímu nováčkovi 3:4, nevšední duel v příjemném zimním počasí sledovaly čtyři stovky diváků.

 

„I když výsledek byl opět druhořadý, prohrát jsme nechtěli. Bohužel jsme soupeře podcenili a zapomněli, že už nehraje krajský přebor, ale divizi. Domácí jsou na tom lépe než v minulosti, my jsme ale neproměnili moře vyložených šancí, což nás stálo vítězství,“ uvedl hlavní organizátor vánoční benefice Jakub Jugas.

 

Snaživí domácí tým se v prvním poločase dostal do dvoubrankového trháku, po změně stran už vedení i přes tři inkasované góly uhlídal.

 

O branky Baťova se postarali Ondráš, Sotolář a Krajča, jeden gól si vstřelil soupeř sám. 

 

V brance výběru se opět objevil útočník Tomáš Poznar. Dres týmu složený z fotbalových osobností také navlékli i ligoví brankáři Nguyen s Dostálem a Šiškou či Novákem, v poli hráli třeba plzeňský Libor Holík, ex-zlínští Lukáš Holík a Bartolomeu, kroměřížský Houser a další známé tváře.

 

Naopak reprezentanti Doležal s Chorým a Michalem Sadílkem se na poslední chvíli omluvili. 

 

Návštěvníci akce byli znovu štědří, v součtu s úterní florbalovou beneficí se vybralo 405 tisíc korun, což je rekord. „Jsem moc rád, že se nám zase povedlo posunout laťku o kousek výš. Vybraná částka byla znovu nadstandardní, na podobné akce ojedinělá,“ těší Jugase.

 

Třicetiletému fotbalistovi se společně s přáteli v součtu všech pěti ročníků povedlo vybrat více než 1,3 milionu korun. Tato suma pomohla nemocným dětem při rehabilitacích, nadacím nebo nemocnicím k zakoupení zdravotnického vybavení.

 

„Letošní finanční výtěžek z obou akcí bude věnován nemocným dětem, kterým pomáhá spolek Srdce na pravém místě. Konkrétně se jedná o chlapce Samíka, a dvě holčičky Pavlínku a Berunku,“ informuje Jugas.

 

Součástí obou benefičních akcí byla také bohatá tombola i internetová dražba vzácných dresů či prodej virtuálních vstupenek pro ty, kteří se nemohli ostavit přímo na utkání.

 

„Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem sponzorům a lidem, kteří přispěli na dobrou věc a podílejí se na finanční pomoci pro děti,“ dodává Jugas.

 

Benefiční utkání v Otrokovicích

SK Baťov 1930 – Výběr Kraje 4:3 (2:0), hráno na umělé trávě Baťov v Otrokovicích

Branky: Zdeněk Ondráš, Jiří Sotolář, Pavel Krajča, vlastní – Tomáš Poznar, Stanislav Dostál, Adam Houser. Diváci: 400.