Přejít k hlavnímu obsahu
Stavba dálničního mostu uzavře frekventovanou cyklostezku mezi Napajedly a Otrokovicemi. Znovu se otevře až v roce 2025

Stavba dálničního mostu uzavře frekventovanou cyklostezku mezi Napajedly a Otrokovicemi. Znovu se otevře až v roce 2025

Napajedla

Špatná zpráva pro cyklisty. Kvůli stavbě dalšího úseku dálnice D55, mostu přes řeku Moravu, se uzavře cyklostezka mezi Napajedly a Otrokovicemi. Uzavírka potrvá až do dokončení stavby, které se předpokládá v roce 2025.

 

Průchod pod mostem pro cyklisty i chodce se uzavře v pondělí 27. listopadu.

 

Uvědomujeme si, že uzavřením frekventované cyklostezky, která spojuje Napajedla a Otrokovice, způsobíme cyklistům i tamním obyvatelům dočasný diskomfort. Z důvodu zajištění bezpečnosti bohužel neexistuje jiné řešení,“ informoval ředitel Správy Zlín Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

 

Podle Chudárka se ŘSD snažilo najít varianty, jak daný úsek ponechat průchozí i během stavby dálničního mostu. Možným řešením se zdálo například vybudování speciálního tubusu či převedení stezky na druhý břeh, ani jedno se však realizovat nebude.

 

Vzhledem k tomu, že stavební práce realizujeme po obou stranách řeky Moravy a pohybuje se zde těžká technika, není možné do těchto prostor pustit veřejnost,“ pokračoval Chudárek.

 

Cyklisté a chodci tak budou muset až do dokončení stavby využívat objízdnou trasu.

 

Ta povede z Napajedel ulicí Dr. Beneše přes nový nadjezd nad dálnicí D55 a okružní křižovatku na silnici I/55, dále přes kvítkovickou křižovatku k nákupnímu centru Kaufland. Zde se cyklisté napojí na stávající cyklostezku,“ upřesnil Chudárek.

 

Kvůli stavbě dálničního úseku u Napajedel v délce 0,5 km je již uzavřen také nájezd na dálnici D55 ve směru z Uherského Hradiště. „Ten jsme již odstranili a po dokončení stavby mostu vybudujeme nové napojení na silnici I/55,“ doplnil Chudárek.

 

Foto: ŘSD