Přejít k hlavnímu obsahu
V Leskovci hořel rodinný dům. Obyvatelka skončila v nemocnici, kočky vynesli hasiči oknem

V Leskovci hořel rodinný dům. Obyvatelka skončila v nemocnici, kočky vynesli hasiči oknem

Leskovec

Ve středu krátce před devátou hodinou večer došlo v Leskovci na Vsetínsku k požáru rodinného domu. Hasiči na místě vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

 

K požáru vyjelo šest jednotek hasičů. Po příjezdu na místo velitel zásahu zjistil, že kouř viděli sousedé, kteří událost oznámili na tísňovou linku a obyvatelce domu pomohli ven ze zakouřeného domu.

 

Hasiči měli během krátké chvíle požár, ke kterému došlo v přízemí domu, pod kontrolou,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Hasiči následně prostory kontrolovali termokamerou, dohašovali skrytá ohniska a odvětrávali hustý kouř, který se linul téměř celým domem.

 

Žena, která byla v době požáru uvnitř domu a nadýchala se kouře, skončila v péči posádky zdravotnické záchranné služby, která ji po ošetření odvezla do nemocnice. Uvnitř domu se také nacházely dvě kočky, které hasiči vynesli ven,“ pokračovala Javoříková.

 

Podle vyšetřovatele hasičů k požáru došlo ve spíži vedle kuchyně. Příčinou byla technická závada na elektroinstalaci lednice, která se v místnosti nacházela.

 

Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun,“ dodala mluvčí hasičů.

 

Foto: HZS ZK