Přejít k hlavnímu obsahu
Opilý cyklista srazil v Luhačovicích seniora. V krvi měl dvě promile

Opilý cyklista srazil v Luhačovicích seniora. V krvi měl dvě promile

Luhačovice

Pokuta ve výši až 50 tisíc korun hrozí cyklistovi, který v úterý v noci srazil v Luhačovicích chodce. Na kolo usedl po požití alkoholu.

 

V úterý dvacet minut před půlnocí srazil dvaapadesátiletý cyklista v centru Luhačovic třiaosmdesátiletého chodce. K nehodě, pod kterou se z velké části podepsal alkohol v krvi cyklisty, došlo u kruhového objezdu při jízdě od centra města ve směru na Uherský Brod.

 

Cyklista se svým kolem pravděpodobně kličkoval po celé šíři chodníku,“ přiblížila situaci policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Vlivem střetu upadli oba účastníci dopravní nehody na komunikaci. „Senior utrpěl zranění, s nímž ho záchranáři převezli do nemocnice. Dechová zkouška u cyklisty ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu, u zraněného chodce byla dechová zkouška negativní,“ pokračovala Kozumplíková a dodala, že škoda na jízdním kole činí asi 500 korun.

 

Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští dopravní policisté. „Cyklistovi hrozí za přestupek ve správním řízení pokuta ve výši 25 50 tisíc korun,“ zakončila policejní mluvčí.