Přejít k hlavnímu obsahu
Luhačovice jsou nejlepším místem pro život ve Zlínském kraji

Luhačovice jsou nejlepším místem pro život ve Zlínském kraji

Luhačovice

Nejlépe ve Zlínském kraji se žije v Luhačovicích. Vyplývá to z analýzy Obce v datech, která na základě dat provádí kvalitu života v celkem 206 obcích České republiky. V celostátním srovnání pak lázeňské město obsadilo 62. místo s celkovým indexem kvality života 4,9.

 

Čistý vzduch, spousta restaurací anebo nejméně lidí v exekucích. To jsou jen některé aspekty, které vyšvihly Luhačovice na první místo žebříčku kvality života ve Zlínském kraji.

 

Jsem rád, že se Luhačovice letos opět staly nejlepším místem pro život ve Zlínském kraji a mou hlavním touhou je, ať jsme zde spokojeni i nadále,“ řekl starosta Luhačovic Marian Ležák. 

 

Spoustu bodů Luhačovice posbíraly v kategorii Zdraví a životní prostředí, ve které byly nejlepší ve Zlínském kraji. Výrazně jim v tom pomohla průměrná délka života a také čistota ovzduší.

 

Co se týče dostupnosti praktických lékařů, jsme v kraji pátí. O něco horší je to s dostupností dětských lékařů. Body Luhačovicím sebrala i doba nezbytná na dojetí k nejbližší nemocnici,“ přiblížila mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

 

Ve druhé kategorii Materiální zabezpečení a vzdělání obsadily Luhačovice v krajském žebříčku šesté místo. Podle statistik mají z celého kraje nejnižší nezaměstnanost, nejméně lidí pobírajících dávky a nejméně lidí s exekucemi.

 

Trochu v mezikrajském srovnání pokulhává kvalita středních škol a je tu také drahé bydlení v porovnání s hrubou mzdou,“ pokračovala Srncová.

 

Bronz Luhačovice získaly v poslední ze tří kategorií, která posuzovala vztahy a služby. Tam městu výrazně pomohl fakt, že na jeho území najdeme širokou nabídku restaurací a kaváren, hodně bankomatů a funkční siliční síť. Naopak špatné je to s vlakovým spojením.

 

Výrazně bohatší než jinde v kraji je v Luhačovicích činnost spolků a zájmových sdružení. „A bodové ohodnocení městu zvedli i všichni ti, kteří chodí k obecním a krajským volbám, i vysoký zájem o volby totiž městu v průzkumu Obce v datech výrazně pomohl,“ dodala Hana Srncová.

 

Druhé místo ve Zlínském kraji obsadily podle analýzy Obce v datech Otrokovice (celkové 70. místo) a bronz patří Zlínu (celkové 83. místo). Nejhůře se naopak umístil Vsetín, který obsadil celkové 188. místo s indexem 2,1.

 

Foto: Lázně Luhačovice a.s.