Přejít k hlavnímu obsahu
Kroměřížští strážníci zmařili trojici cizinců krádež katalyzátorů

Kroměřížští strážníci zmařili trojici cizinců krádež katalyzátorů

Ne 27. 11. 2022 - 13:02 Kroměříž

Trojice cizinců se před Knihovnou Kroměřížska chystala ze zaparkovaných vozidel ukrást katalyzátory. Díky kamerovému systému městské policie byl však její záměr včas překažen.

 

Operátorka kamerového systému viděla na Slovanském náměstí dva muže, kteří mobilem prosvěcovali spodní části osobních motorových vozidel. „Jelikož vzniklo důvodné podezření, že se tyto osoby snaží tipovat auta, ze kterých budou chtít odcizit katalyzátor, byla na místo vyslána hlídka,“ popsal ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš.

 

Po příjezdu hlídky začali oba muži utíkat. „Strážníci se za dvojící vydali. Jeden z mužů rychle skočil do vozidla a vydal se vysokou rychlostí směrem do ulice Kotojedská,“ pokračoval Kubiš.

 

Hlídka vozidlo pronásledovala, a nakonec se jí povedlo ho předjet a zablokovat. Strážníci poté zadrželi tři muže ve věku 24, 37 a 40 let, které následně předali k dalšímu šetření Policii ČR. Při jízdě jeden z mužů vyhodil z auta batoh.

 

V něm pak strážníci nalezli nářadí, takže odhad operátorky byl zřejmě správný. Díky její všímavosti a včasnému zásahu městských policistů nebylo žádné vozidlo poškozeno,“ uzavřel Kubiš.