Přejít k hlavnímu obsahu
Na silnici ve Francově Lhotě byl nalezen mrtvý muž. Řidič od nehody ujel

Na silnici ve Francově Lhotě byl nalezen mrtvý muž. Řidič od nehody ujel

Út 22. 11. 2022 - 12:01 Francova Lhota

Vsetínští kriminalisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu, ke které došlo včera v pozdních večerních hodinách ve Francově Lhotě na Vsetínsku. Na silnici byl nalezen mrtvý šedesátiletý muž, kterého nejspíš srazil automobil. Policie nyní pátrá po řidiči, který z místa nehody ujel.

 

V pondělí večer krátce před půl jedenáctou hodinou nalezla hlídka střežící pohraniční oblast ve Francově Lhotě zakrváceného muže ležícího na silnici. I přes okamžitě zahájenou resuscitaci se šedesátiletého muže nepodařilo zachránit a ten na místě zemřel.

 

Vše nasvědčuje tomu, že úmrtí předcházel střet s neznámým automobilem, které řídil dosud neznámý řidič. Přesnou příčinu úmrtí ovšem objasní až nařízená soudní pitva,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.


Případ ve spolupráci s dopravními policisty nyní šetří vsetínští kriminalisté, kteří zároveň žádají o spolupráci i veřejnost.

 

K nehodě došlo nedaleko odbočky k místnímu kostelu, a to zřejmě v době od 21:30 hodin do 22:20 hodin. V tomto časovém úseku obcí projížděl minimálně jeden automobil a kriminalisté žádají případné svědky o informace, které by vedly k vypátrání automobilu, potažmo jeho řidiče. Je pravděpodobné, že automobil bude mít od včerejšího večera poškozenou přední část vozu,“ upřesnil Petr Jaroš.


Řidič je podezřelý ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.


„Jakékoliv informace k případu přijmeme prostřednictvím bezplatné linky 158,“ dodal policejní mluvčí.