Přejít k hlavnímu obsahu
Zoo hlásí nové přírůstky, gibona i zebru

Zoo hlásí nové přírůstky, gibona i zebru

Čt 22. 7. 2021 - 14:00 Hodonín

Hodonínská zoologická zahrada je sice kvůli následkům po tornádu veřejnosti stále zavřená, nic to ale nemění na tom, že život v jejím areálu jde dál. I ten nový. Zoo hlásí další letošní přírůstky.

 

Začátkem července se chovatelé primátů dočkali mláděte gibona lar a jde o druhého potomka páru, který zoologickou zahradu obývá. „Starší mládě, které se narodilo v lednu 2019, se stále nachází se svou rodinou ve společné ubikaci. Po narození nového potomka se postupně vyrovnává s tím, že nemá již matku pouze pro sebe a stále se snaží zaujmout pozornost jak svých rodičů, tak i chovatelů,“ popisuje zooložka Lenka Štursová.

 

Hodonínská zoo je dlouhodobým chovatelem gibonů. „Stávající giboní rodinka přicestovala do hodonínské zoo koncem května minulého roku z francouzské zoo v Saint Martin la Plaine ve složení samec, samice a odrostlé mládě. Jednalo se o dohodnutou výměnu za naši starší samici, která pocházela ještě z volné přírody. Ta byla ve francouzské zoo připojena k přibližně stejně starému samci rovněž pocházejícímu z volné přírody,“ doplňuje Štursová.

 

Dalším mládětem, které se už dva dny rozkoukává po výběhu je malá zebra Chapmannova. „Malé klisně se daří dobře, je pravidelně kojena a matka na ni dohlíží. Výběh společně sdílí ještě s další samicí,“ upřesňuje zooložka Lenka Štursová a dodává, že otcem mláděte je samec, který loni odjel do bulharské Zoo Sofia. Současný hřebec, který ho nahradil, byl z důvodu zajištění bezpečnosti hříběte oddělen do vedlejšího výběhu, neboť by mu mohl ublížit.

 

Hodonínská zoologická zahrada je v odchovu zeber úspěšná. Vloni se zde narodila tři mláďata.

 

Kdy se budou moct na nové přírůstky přijít podívat i návštěvníci, zatím není jasné. Na nedalekém parkovišti, které veřejnosti slouží, totiž stále probíhají demolice spojené s likvidací následků po tornádu.