Přejít k hlavnímu obsahu
V případu tlačenice na diskotéce ve Slušovicích, během které se zranilo osm lidí, padlo obvinění

V případu tlačenice na diskotéce ve Slušovicích, během které se zranilo osm lidí, padlo obvinění

Slušovice

Policie stíhá devětadvacetiletého muže a firmu sídlící na Zlínsku v souvislosti s loňským neštěstím, ke kterému došlo v noci 29. října na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku. Při tlačenici na schodišti se tam zranilo osm mladých lidí, z toho pět skončilo v nemocnici. Pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti hrozí obviněnému v případě odsouzení až osmileté vězení, firmě zákaz činnosti a peněžitý trest.

 

Mladý muž jako jediný jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky na diskotéce ve Slušovicích neučinil odpovídající bezpečnostní opatření a nedodržel maximální kapacitní omezení vstupu osob, když do prostor o maximální kapacitě 280 osob pustil minimálně 400 návštěvníků, přičemž vstup do objektu nebyl nijak regulován,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Důsledkem byla kritická situace, která vznikla na schodišti mezi 1. a 2. patrem objektu, kde se setkalo velké množství osob, které chtěly buď vstoupit dovnitř, nebo ven. Tím si zcela znemožnily pohyb, což u některých vyvolalo paniku, dechovou tíseň, ztrátu vědomí, přičemž někteří návštěvníci spadli a jiní po nich šlapali.

 

Osmnáctiletá dívka utrpěla těžkou újmu na zdraví a patnáctiletý hoch utrpěl vážnou poruchu zdraví. Oba byli v přímém ohrožení života. Dalších deset účastníků ve věku od patnácti do devatenácti let utrpělo různé druhy zranění a psychických potíží, vzniklo tím u nich riziko těžké újmy na zdraví a jenom díky shodě příznivých okolností k takové újmě nedošlo,“ upřesnila policejní mluvčí.

 

Jednatel firmy tak způsobil obecné ohrožení tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví a porušením důležité zákonné povinnosti způsobil těžkou újmu na zdraví. Ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti může skončit až na osm let za mřížemi. „Stejně se provinila také firma jako právnická osoba, které hrozí pokuta nebo zákaz činnosti,“ dodala Kozumplíková.