Přejít k hlavnímu obsahu
Alejí roku 2022 ve Zlínském kraji je Dobrotické polní stromořadí

Alejí roku 2022 ve Zlínském kraji je Dobrotické polní stromořadí

Dobrotice

Už 12. rokem vyhlašuje spolek Arnika anketu Alej roku, do které v roce 2022 lidé nominovali celkem 93 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky. Za Zlínský kraj se na nejvyšší příčce umístilo Dobrotické polní stromořadí.

 

Ve Zlínském kraji lidé do ankety Alej roku 2022 přihlásili 8 alejí a stromořadí. Největší počet hlasů nakonec získalo méně známé Dobrotické polní stromořadí.

 

U starého mlýna v Dobroticích odbočíš nahoru, a podél plaňkového plotu, skrz louku a plané trnky, vystoupáš na polní cestu. Pokud nejsi místní, asi sem jen těžko zabloudíš. Žádná turistická stezka, žádná památka vůkol. Jestli ovšem místní seš, pravděpodobně tě píchne u srdce: Tady jsem doma…,“ napsala autorka nominace Petra Řehová.

 

Další umístění v anketě za Zlínský kraj obsadila Alej u Kaple Panny Marie Sedmibolestné, Jírovcová alej mezi Chvalčovem a Loukovem nebo Březové stromořadí v Zašové.

 

Celkovým vítězem ankety Alej roku 2022 se nakonec stala Lipová alej na Uhlířském vrchu v Bruntále, pro kterou z celkového počtu 7391 zúčastněných hlasovalo celkem 1041 lidí. Titul se tak po 8 letech vrací do Moravskoslezského kraje.

 

Velké gratulace k získání titulu nejoblíbenější Alej roku 2022 posílám do Bruntálu, nominujícím vítězné Aleje na Uhlířském vrchu. Pokud vím, je to první alej v soutěži, která vévodí sopce. V průběhu celé soutěže jsem sledovala, jak Bruntálští nadšeně sbírali hlasy a teď je vidět, že jejich zanícení stálo za to! Už od začátku si vytvořili velký náskok před ostatními soutěžícími. Přesto poslední hlas přišel v 11 hodin 59 minut 27 vteřin,“ uvedla koordinátorka ankety Denisa Hronová.

 

Foto: Alej roku