Přejít k hlavnímu obsahu
Zlínské divadlo kvůli covidu odkládá premiéry dvou her

Zlínské divadlo kvůli covidu odkládá premiéry dvou her

Pá 12. 11. 2021 - 21:01 Zlín

Hereckému souboru Městského divadla Zlín se koronavirové patálie dlouhou dobu vyhýbaly, nyní se však nezvaný host v podobě covidu-19 v divadle zabydlel a negativně ovlivní nejbližší listopadový i prosincový program.

 

Testy před časem potvrdily u několika členů hereckého souboru Městského divadla Zlín onemocnění covidem-19. Dobrou zprávou zůstává, že nikdo z nakažených nemá těžký průběh nemoci. Špatnou zprávou však je, že divadlo musí kvůli nepříznivému vývoji situace, kdy se v souboru objevily nové případy nákazy a s nimi spojené karantény, stále výrazně měnit hrací plán na měsíc listopad i prosinec.


„Chováme se maximálně opatrně, velmi pečlivě dodržujeme všechna opatření stanovená hygienou. Věříme, že se nám podaří situaci zvládnout s co nejmenším dopadem na diváky. Divadlo nezavíráme, dále hrajeme, jen přizpůsobujeme program aktuální situaci,“ uvedl ředitel MDZ Petr Michálek.


Změny se dotknou také obou dlouho očekávaných listopadových premiér. Premiéra ságy palírníků Jelínků z Vizovic Trnky a hvězdy se posouvá až na 27. listopadu a definitivně se ruší také veřejná generálka. Premiéra Noci bláznů se uskuteční až 18. prosince.

 

Diváci mohou všechny aktuální programové změny sledovat na webových stránkách Městského divadla Zlín.


Vstupenky na zrušená představení je možné vrátit do 10 dní ode dne představení osobně v pokladně, nebo mailem na adresu prodej@divadlozlin.cz.