Přejít k hlavnímu obsahu
Zlínská zoo slaví nejúspěšnější sezónu v historii. Obyvatele Zlínského kraje proto odmění symbolickým vstupným

Zlínská zoo slaví nejúspěšnější sezónu v historii. Obyvatele Zlínského kraje proto odmění symbolickým vstupným

Zlín

Zlínská zoo letos zažívá nejúspěšnější návštěvní sezónu ve své historii. V polovině října poprvé jejími branami prošel návštěvník s rekordním pořadovým číslem 700 000. Za dlouholetou přízeň se proto chce obyvatelům Zlínského kraje odměnit a v týdnu od 7. do 13. listopadu pro ně připravila dárek v podobě symbolického vstupného za 20 korun.

 

Zlíňáci a lidé ze Zlínského kraje při nás vždy stáli. Ve všech prováděných průzkumech pokaždé tvořili největší podíl na celkové návštěvnosti zoo. Často nám také píší, jak jsou na naši zoo pyšni, jak rádi a hlavně pravidelně k nám chodí,“ přiblížil ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

 

Jak dále dodal, zahrada za tuto dlouholetou přízeň připravila poděkování. „Slíbili jsme, že při překonání hranice 700 000 návštěvníků Zlíňákům nachystáme překvapení. A svůj slib plníme. Od pondělí 7. do neděle 13. listopadu obyvatelé města Zlína a celého Zlínského kraje zavítají do zoo za 20 korun, tato cena bude platit pro děti, seniory i dospělé. Jedinou podmínkou je jakýmkoliv průkazem v pokladně doložit, že bydlíte ve Zlínském kraji,“ uvedl ředitel Horský.

 

Návštěvnost 700 000 osob navíc zlínská zoo dosáhla v roce, kdy zřizovatel zahrady, statutární město Zlín, slaví 700 let od první zmínky o městě.

 

Je až neuvěřitelné, jak se ty sedmistovky krásně sešly, vnímáme to jako další hezké propojení s městem. A svým způsobem je tato naše akce také poděkováním zástupcům města Zlína a Zlínského kraje za stálou podporu investičních projektů zoo a finanční pomoc s provozem,“ vyzdvihnul ředitel zoo.

 

Foto: archiv Zoo Zlín