Zlín prohrál v Liberci 1:2, Slovácko neuspělo doma s Baníkem

Nepotvrdili jasnou domácí výhru nad Českými Budějovicemi, venku zase neuspěli. Fotbalisté Zlína prohráli v Liberci 1:2, branky inkasovali v závěrečné dvacetiminutovce. Skóre otevřel z pokutového kopu Imad Rondič a v 86. minutě po jeho přihrávce přidal pojistku střídající Victor Olatunji. Ševci dokázali už jen snížit zásluhou gólu Martina Cedidly z třetí minuty nastavení.

Obrovské chyby zapříčinily, že jedeme z Liberce bez bodu,“ prohlásil kouč poražených Pavel Vrba.

S výkonem mužstva spokojený nebyl.Je to nahoru a dolů. Máme podařený zápas, vysoko vyhrajeme, a když to máme tady potvrdit, tak to nepotvrdíme. Samozřejmě zklamání, ale pořád věřím, že se zachráníme," uvedl.

Zatímco Liberec doma v lize vyhrál po pěti zápasech, Zlín od srpna 2021 venku v nejvyšší soutěži čeká na vítězství už 27 utkání.

U těchto zápasů rozhoduje první gól a ten jsme kolem sedmdesáté minuty dostali my. Najednou se hřiště natáhlo a otevřelo, bylo tam více prostoru. Dostat takovéhle góly je obdivuhodné. Hlavně situace před druhým gólem. Stopeři utekli pryč a vytvořili prostor na to, aby šel soupeř sám na gólmana. To bylo úplně neuvěřitelné,“ zlobil se Vrba.

Přitom první půle byla ze strany hostů velmi slušná. „V prvním poločase hrála obě mužstva spíš opatrně a do šancí se moc nedostávala. My jsme měli tři čtyři situace, po kterých jsme mohli jít do přečíslení, ale nedohráli jsme to,“ štve zkušeného kouče.

Nespokojený byl po sobotním utkání také trenér Slovácka Martin Svědík. Celek z Uherského Hradiště zakončil anglický týden domácí porážkou 0:1 s Baníkem Ostrava.

„Nejen první poločas, ale po celé utkání se projevila naše největší bolest, a tou je proměňování šancí. Vytvořili jsme si dost příležitostí, ale špatně je řešíme, tudy cesta k úspěchu nevede a budeme to muset během letní přestávky zásadně řešit,“ ví kouč Slovácka Martin Svědík.

Sobotní třaslavý duel rozsekl ve 30. minutě albánský stoper Eneo Bitri.Dostali jsme gól ze standardky, v tom je Baník hodně silný a ovlivnilo to celý zápas. Nedostali jsme se do kombinace, centry z naší strany neměly kvalitu. Máme za sebou anglický týden, ale kondičně jsme dnes nezaostávali, prohráli jsme to jinými věcmi, o kterých jsem mluvil," dodal zklamaný Svědík.

Zatímco jeho tým nevyhrál potřetí za sebou a v neúplné tabulce zůstal pátý o dva body za Bohemians, Baník ukončil sérii sedmi zápasů bez vítězství v nejvyšší soutěži a teprve podruhé na jaře bodoval naplno.

FORTUNA:LIGA, 26. kolo -

Slovan Liberec - Trinity Zlín 2:1 (0:0)

Branky: 71. Rondič z pen., 86. Olatunji - 90.+3 Cedidla. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Arnošt - Szikszay (video). ŽK: Frýdek - Hlinka, L. Kozák, Hrubý. Diváci: 1692.

Liberec: Vliegen - Prebsl (60. Fukala), Purzitidis, Plechatý - Ndefe, Doumbia (89. Frýdek), Červ, Tupta (83. Rabušic) - Ghali (89. Lehoczki), Valenta (46. Olatunji) - Rondič. Trenér: Kozel.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka (75. Balaj), Čanturišvili - Didiba, Hlinka - Vukadinovič (60. Fantiš, 64. Janetzký), Hrubý, Dramé - L. Kozák. Trenér: Vrba.

1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Branka: 30. Bitri. Rozhodčí: Nehasil - Volf, Matoušek - Adámková (video). ŽK: Buchta, Cadu, Šehič, Letáček (všichni Baník). Diváci: 6250.

Slovácko: Nguyen - Reinberk (71. P. Juroška), Hofmann, Kadlec (90. Šimko), Kalabiška (71. Holzer) - Daníček (62. Mihálik), Havlík - Petržela, Kim Sung-pin (71. Trávník), Sinjavskij - Vecheta. Trenér: Svědík.

Ostrava: Letáček - J. Juroška, Bitri, Pojezný, Šehič - Buchta (61. Cadu), Šín (75. Kuzmanovič), Kaloč, Klíma (84. Boula), Plavšič - Tijani (84. Almási). Trenér: Hapal.