Zlín prohrál v Jablonci, Slovácko překonalo klubový rekord

Fotbalisté Slovácka udělali další významný krok k postupu do předkola Evropské konferenční ligy UEFA, navíc výhrou 1:0 na Libercem překonali dosavadní bodové maximum z ročníku 2003/2004. Před sedmnácti lety celek z Uherského Hradiště získal ve třiceti zápasech 48 bodů, nyní jich má na svém kontě už padesát, přitom do konce sezony zbývá odehrát ještě devět kol!

„Když už sezonu máme takto dobře rozehranou, chceme z ní vytěžit maximum,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým zvládl důležitou domácí bitvu s neoblíbeným soupeřem, Liberec povalil 1:0 a dál drží třetí místo v tabulce. Jedinou branku utkání vstřelil v 66. minutě z penalty domácí Václav Jurečka.

Na pokutový kop jsem byl určený před zápasem. Věřil jsem si, vzal míč. Na penalty nějaké zkušenosti mám, kopal jsem je při minulém angažmá v Opavě. V hlavě jsem měl myšlenku. Jsem rád, že se mi ji podařilo realizovat a vstřelit gól,“ radoval se hrdina sobotní třaskavé bitvy.

Liberecký brankář Knobloch, který fauloval nabíhajícího Reinberka, z předchozích čtyřech penalt neinkasoval, tentokrát ale nezvolil správnou stranu. „Spoluhráč mi říkal, co dělá brankář při penaltě. Já jsem se ale soustředil na sebe, než na gólmana,“ uvedl Jurečka.

Liberec posílil střídáními ofenzivu, ale taktovku zápasu drželi v rukou domácí. Rozhodnout mohl Kalabiška, ale Knobloch jeho

střelu špičkou kopačky vyrazil. Ze závěrečného náporu vytěžili Severočeši šanci Rabušice, který ale po pasu Karafiáta pálil těsně vedle. Slovácko bodovalo i v druhém vzájemném duelu v sezoně a v tomto roce prohrálo v lize jen doma se Slavií.

Tým z Uherského Hradiště bodoval ve 13 z posledních 14 ligových zápasů a před čtvrtým Jabloncem má nadále náskok jednoho bodu.Musím zase hráčům poděkovat, jak k tomu přistoupili, protože vím, čím po karanténě prochází. Co se týče pohárových příček, pořád máme do konce devět kol. Čeká nás ale hrozně nabitý program. Máme úzký kádr, ale sázím na morální kredit tohoto týmu," prohlásil Svědík.

Pikantní rodinný souboj bratrů Sadílkových tak patřil staršímu Lukášovi, jenž nosí dres Slovácka. Byl to těžký a velice náročný zápas. Věděli jsme, že to může být o jedné brance. To se nakonec potvrdilo. Dostali jsme Liberec sedm bodů pod sebe, to je paráda, byl to i náš cíl. Chtěli jsme vítěznou vlnu potvrdit i doma, což se povedlo,“ hodnotil náročný duel domácí záložník.

Zatímco Slovácko prožívá nejlepší sezonu v klubové historie, konkurenčnímu Zlínu to na jaře příliš nejde. Ševci na hřišti Jablonce nezvládli začátek druhého poločasu, dvakrát během čtyř minut inkasovali a nakonec na Střelnici prohráli 1:3. V tabulce FORTUNA:LIGY klesli na třináctou pozici. Nic na tom nezměnila ani gólová střela Janetzkého ve druhé minutě nastavení. „V prvním poločase jsme hráli dobře. Měli jsme vylouženou situaci Janoškem, bohužel jsme ji nedali. O výsledku rozhodl hrozný vstup do druhého poločasu. Prospali jsme úvodních pět minut, kdy nám domácí dali dvě branky. Zápas byl prakticky rozhodnutý, těžko jsme se prosazovali v koncovce. Třetím gólem nás domácí dorazili, nedostali jsme se na kontakt," mrzelo kouče Fastavu Bohumila Páníka.

Oba regionální týmy mají před sebou dohrávané utkání. Slovácko se už v úterý střetne v Praze s Pardubicemi, Zlín se ve středu představí v Plzni, kde vyzve domácí Viktorii.

FORTUNA:LIGA, 26. kolo

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 66. Jurečka z pen. Rozhodčí: Marek - Kubr, Antoníček - Adam (video). ŽK: Hofmann, Divíšek - Chaluš. Bez diváků.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, L. Sadílek - Petržela (80. Tomič), Kohút (80. Šimko), Rezek (72. Divíšek) - Jurečka (90.+1 Kubala). Trenér: Svědík.

Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Jugas, Purzitidis - Mara (69. Matoušek), M. Sadílek - Pešek (69. Rondič), Faško (76. Karafiát), Mosquera (76. Nečas) - Rabušic. Trenér: Hoftych.

FK Jablonec - Fastav Zlín 3:1 (0:0)

Branky: 48. Kubista, 51. Jovovič, 87. Považanec - 90.+2 Janetzký. Rozhodčí: Machálek - Dohnálek, Flimmel - Julínek (video). ŽK: Procházka, Janošek (oba Zlín). Bez diváků.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek (84. Podaný), Kubista, Zelený, Krob - Pilař (75. Pleštil), Považanec, Kratochvíl (81. R. Hrubý), Jovovič - Schranz (75. Hübschman) - Doležal. Trenér: Rada.

Zlín: Dostál - Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka (67. Cedidla) - Vraštil, Janetzký, Janošek (73. Martínez) - Dramé, Poznar, Potočný (67. Jawo). Trenér: Páník.