Přejít k hlavnímu obsahu
Zlín potvrdil angažování Vrby. Je to pro nás nový impuls, říká Grygera

Zlín potvrdil angažování Vrby. Je to pro nás nový impuls, říká Grygera

Zlín

Už je to stoprocentní. Fotbalisty Zlína v jarní části sezony opravdu povede zkušený trenér Pavel Vrba. Vedení předposledního týmu FORTUNA:LIGY s bývalým reprezentačním koučem v pondělí oficiálně podepsalo smlouvu.

 

Pavel Vrba patří mezi nejúspěšnější trenéry v historii české ligy, takže když se objevila možnost s ním jednat, nebylo nad čím váhat. Jednání bylo velmi korektní, příjemné a rychlé. Co nám velmi usnadnilo rozhodování byl fakt, že Pavel sám projevil zájem ve Zlíně působit. Všichni v klubu se na spolupráci s ním velmi těší, je to pro nás nový impuls do další práce,“ řekl po podpisu viceprezident zlínského klubu Zdeněk Grygera.

 

V následujících dnech se bude ladit skladba realizačního týmu. Osmapadesátiletý kouč se týmu ujme po vánoční přestávce na začátku zimní přípravy.

 

Mužstvo se pokusíme v zimní pauze doplnit, okysličit. Ale nemyslím si, že bychom měli zase tak špatný kádr, abychom byli v ligové tabulce takhle nízko,“ míní Grygera.

 

Ševci na podzim vyhráli jen dva z šestnácti ligových duelů a od posledních Pardubic je dělí pouze dva body. Minulý týden proto u týmu skončil kouč Jan Jelínek. Zlín následně vypadl v osmifinále domácího poháru s druholigovým Vyškovem.

 

Osmapadesátiletý Vrba letos v květnu skončil na lavičce Sparty a krátce poté se ujal Baníku. Ve slezském klubu ale vydržel jen 11 kol, než se s ním vedení Ostravanů kvůli neuspokojivým výsledkům dohodlo na předčasném ukončení spolupráce.

 

Přerovský rodák nasbíral největší úspěchy s Plzní, s níž vyhrál tři tituly a třikrát se s ní představil ve skupinové fázi Ligy mistrů. Také vedl českou reprezentaci, Žilinu, ruskou Machačkalu nebo bulharský Ludogorec Razgrad.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: FC Trinity Zlín