Přejít k hlavnímu obsahu
Zlín odstartuje léto velkolepým třídenním festivalem. Přijedou Buty, Dasha, Lenka Dusilová nebo Majk Spirit!

Zlín odstartuje léto velkolepým třídenním festivalem. Přijedou Buty, Dasha, Lenka Dusilová nebo Majk Spirit!

Zlín

Začátek léta bude letos ve Zlíně velkolepý. Očekávané období prázdnin zahájí třídenní festival, který do ulic krajského města přiveze stovky hudebníků, tanečníků a artistů. Od 23. do 25. června se tak můžete těšit třeba na kapelu Buty, AG Flek, Mňágu a Žďorp, Lenku Dusilovou, Majka Spirita, Ventolina nebo zlínskou rodačku Dashu.

 

Festival Zlín žije by se měl stát součástí zlínského kulturního života. Původně se jednalo o akci připravenou speciálně pro loňské oslavy města, ale pro velký úspěch a množství pozitivních ohlasů jsme se rozhodli festival zachovat i v letošním roce,“ popsala ředitelka kulturního a kreativního centra Živý Zlín Jana Kubáčová.

 

Celý program bude také letos zdarma a opět v něm budou figurovat velká zlínská jména. Na festivalu vystoupí například folkrocková legenda AG Flek, ale i rodačka Dasha, která se spojí s F-Dur Jazzbandem. Přijede také devítinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová s kapelou a třídenní festivalové dění vyvrcholí vystoupením kultovní skupiny Buty. Žánrově festival doladí rapper Majk Spirit a DJ Ventolin.

 

Koncept festivalu nabídne čtyři scény. Kromě známých interpretů se těšíme na osobnosti zlínské hudební scény a připravujeme i rozsáhlý program pro rodiny. Nebudou chybět ani světelné instalace. Na své si přijde opravdu každý,“ přiblížila za pořadatele program Jana Kubáčová.

 

Opět se setkáme na scéně u zámku, kde vystoupí ta největší jména. V parku Komenského budou hrát prim především kapely a vizuální umění podtrhující zdejší atmosféru a sobota bude patřit workshopům a nejrůznějším aktivitám umělců i divadelníků, ale také kreativcům a zlínským komunitám – takový Zlín na jednom místě,“ upřesnila Kubáčová.

 

Příznivce rocku opět přivítá scéna Pod Lipami, kde se na pódiu můžete těšit na skutečné hudební legendy Zlína. Program na náměstí Míru vzniká ve spolupráci s Městským divadlem Zlín a nadačním fondem CREDO,“ doplnila Kubáčová.

 

Veškeré informace organizátoři postupně zveřejní na www.kulturazlin.cz.

 

Foto: Živý Zlín