Přejít k hlavnímu obsahu
Volejbalisté Fatry podlehli pražským Lvům v extralize i poháru. Proti favoritovi neuhráli ani set

Zlín

Volejbalisté Fatry Zlín se o uplynulém víkendu bohužel nesetkali s optimální formou. Toho maximálně využili pražští Lvi, kteří s moravským celkem v rozmezí ani ne 24 hodin změřili síly hned dvakrát – jednou v rámci 19. kola UNIQA extraligy mužů, podruhé ve 3. kole Českého poháru.

Když zlínští volejbalisté dokázali hned v úvodu letošního ročníku extraligy vyzrát na pražské Lvy na jejich vlastní palubovce poměrem 3:2, dával tento výsledek tušit, že by k napínavému duelu mohlo dojít i v lednové odvetě. Jenže Praha přistoupila po říjnovém nezdaru k sobotnímu utkání naprosto zodpovědně a po výborném výkonu si z Baťova města odvezla zaslouženě všechny tři body za výhru 3:0.

V prvních dvou setech si Pražané pomáhali hlavně dobrým servisem, na který domácí hráči nedokázali najít zbraň. Ve třetí sadě dal domácí kouč Přemysl Obdržálek šanci střídajícím hráčům, kteří byli blízko zdramatizování duelu, hosté si ale nakonec výhru ve třech setech utéct nenechali.

Dnes bylo vidět, že po dlouhé pauze nám nefunguje řada činností. Praha vyhrála zaslouženě, nám nevycházelo nic,“ zhodnotil duel zlínský kapitán Duc Luan Truong. Podobně viděl duel i trenér Fatry Přemysl Obdržálek: „Dnes nás hosté přehráli lepším podáním, znesnadnili naši přihrávku a tím i náš útok. Blahopřeji hostům k vítězství, byli lepším týmem.“

Na druhé straně mohl být s výkonem svého týmu spokojen kapitán pražských Lvů Jakub Janouch. Cenné vítězství pro nás, navíc ve třech setech. Ve třetím setu bylo vidět, že Zlín má široký kádr a zdramatizoval průběh utkání,“ uvedl po utkání Janouch, který barvy zlínské Fatry v minulosti hájil.Nadchlo mě, že jsem na tribuně viděl řadu bývalých zlínských hráčů, se kterými jsem v minulosti tady hrával,“ dodal s úsměvem zkušený nahrávač.

Zhruba o 20 hodin později proti sobě stejní soupeři nastoupili podruhé, aby změřili síly v rámci 3. kola Českého poháru. V dresu domácího Zlína tentokrát dostal v základní sestavě šanci Radim Šulc na nahrávce a Jiří Adamec na postu univerzála. Ani obměněný kádr ale nedokázal na dobře hrající Lvy vyzrát a Zlín tak Praze podlehl opět jasně 0:3 na sety. Do čtvrtfinále Českého poháru tak postupují pražští Lvi, na které čeká loňský mistr extraligy z Karlových Varů.

19. kolo UNIQA extraligy mužů:

VSC Fatra Zlín - VK Lvi Praha 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

Domácí: Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: Šulc, Adamec, Pavlovský, Gálík

Hosté: Vodička, McCarthy, Schouten, Čech, Tibitanzl, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Kollátor, Pliasetskyi, Krča