Přejít k hlavnímu obsahu
Vojáci už pomáhají také v Baťově nemocnici

Vojáci už pomáhají také v Baťově nemocnici

Po 22. 11. 2021 - 17:01 Zlín

Od čtvrtka minulého týdne pomáhá čtveřice vojáků Armády České republiky se zvládnutím epidemiologické situace také v Krajské nemocnici Tomáše Bati. Jedním z vojáků, kterým se v posledních dnech zcela změnil profesní život, je také desátník Jan Rábel.

 

Místo vojenských úkolů a povinností u 73. tankového praporu v Přáslavicích u Olomouce se teď Jan Rábel a tři jeho kolegové starají ve zlínské nemocnici o pacienty s onemocněním covid-19. A to jak při denních, tak i nočních službách.

 

Polohuji pacienty, pomáhám s jejich hygienou, připravuji pokoje a nápoje. Těch povinností je hodně a mě tahle práce naplňuje,“ svěřil se Jan Rábel, jenž je velitelem čtyřčlenného oddílu z Přáslavic, který pomáhá v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně od čtvrtka minulého týdne.

 

Práce na covidovém oddělení není pro tohoto desátníka žádnou novinkou. Při předchozí vlně tohoto onemocnění pomáhal v nemocnicích v Bohumíně a Novém Jičíně. Když zdravotnická zařízení začala znovu žádat Armádu České republiky o pomoc se zvládáním rychle narůstajícího počtu pacientů, hned se přihlásil. „Vnímám, že jsem tady potřebný. A moc se mi líbí kolektiv, ve kterém pracuji. Okamžitě mě přijal za svého člena,“ pochvaluje si vztahy na covidovém oddělení na ARIM II, na které byl zařazen.

 

Čtyři vojáci představují pro Baťovku účinnou pomoc. Personálu je kvůli nemocnosti a karanténám nedostatek a každá ruka, která umí pomoci s péčí o často nemohoucí pacienty, je vítaná. „Jsme za pomoc Armádě ČR opravdu vděční. A moc chválíme vojáky, které k nám poslali, jsou opravdu šikovní a ochotní. Dokáží zvládat povinnosti, které vykonávají sanitáři. Jsou pro nás velkou pomocí,“ vzkázala náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB Kamila Slabáková.

 

Čtveřice vojáků bude v KNTB pomáhat s covidovými pacienty do 2. prosince, poté by je mělo nahradit dalších deset příslušníků Armády České republiky.

 

Foto: KNTB