Přejít k hlavnímu obsahu
Videomedailonky mají inspirovat mladé studentky

Videomedailonky mají inspirovat mladé studentky

So 22. 5. 2021 - 18:00 Zlín

Krajská hospodářská komora připravuje reportáž o úspěšných ženách v technických profesích. Představí je prostřednictvím videomedailonků, které mají inspirovat mladé studentky k výběru jiných než humanitních oborů.


 

Technické profese nejsou u dívek při výběru studijního oboru na prvním místě. Přitom je uplatnění v našem regionu vysoké a Zlínský kraj disponuje celou řadou firem, které dávají příležitost právě ženám v technických a STEM profesích. Krajská hospodářská komora společně se Zlínským krajem připravuje akci s názvem „Girls day“, jejímž cílem je představit skutečné ženy, které se právě v technických oborech pohybují.

 

V rámci speciálního projektu natočila v pátek 14. května 2021 regionální televize TVS medailonky těchto žen, které mohou díky svému zařazení a pracovní pozici působit jako role models – sdílí svůj osobní příběh a cestu k danému oboru. Představí se např. softwarové inženýrky, vedoucí laboratoře nebo manažerka kvality.

 

Videoreportáž bude zaslána všem studentkám gymnázií ve Zlínském kraji, které budou pozvány na následné diskuse. Diskutovat budou jednak se zmíněnými ženami, ale také se zástupci vysokých škol a organizací podporujících genderovou rovnost.

 

„Naším záměrem je inspirovat studentky, aby se nebály technických profesí. Těm, které ještě nejsou rozhodnuty o své profesní dráze, chceme ukázat možnou cestu,“ sdělila ředitelka Krajské hospodářské komory Iveta Táborská.

 

Foto: Zlínský kraj