Přejít k hlavnímu obsahu
Ve zlínském divadle ožijí Tři mušketýři. Klasika v komediálním hávu je na programu už tuto sobotu

Ve zlínském divadle ožijí Tři mušketýři. Klasika v komediálním hávu je na programu už tuto sobotu

Zlín

V sobotu 20. dubna uvede Městské divadlo Zlín další premiéru. Tentokrát půjde o světovou klasiku z pera Alexandera Dumase Tři mušketýři, ovšem v nové komediální adaptaci současného amerického dramatika Kena Ludwiga. Diváci se mohou těšit na akční podívanou prodchnutou šermířskými souboji, jevištními triky a neutichajícím smyslem pro čest a spravedlnost.

 

Režie inscenace se ujal Vladislav Kracík, umělecký šéf olomouckého divadla Tramtarie, kterému zlínské jeviště není cizí. Režíroval zde v minulosti například Povídky z jedné a druhé kapsy a pohádku Pipi Dlouhá punčocha.

 

Tři mušketýři obsahují obrovskou radost a chuť do života. On Dumas sám byl velkým bohémem, možná jedním z největších v dějinách, a zřejmě tato jeho schopnost užívat si každou vteřinu na sto deset procent, ať to stojí co to stojí, se otiskla do jeho díla. Athos, Porthos, Aramis i d'Artagnan žijí každý den tak, jako by byl posledním dnem jejich života. A tak naplno jedí, pijí, milují, radují se… A tohle si myslím, že je inspirující v každé době!ibližuje svůj pohled na známé lo režisér Vladislav Kracík.

 

Ten se rozhodl poctít klasické lo a při inscenování se tedy nesnažil o přenos příběhu do současnosti. I díky tomu se diváci můžou těšit na šermířské souboje a odkazy na dobové kostýmy. Nicméně při úvaze nad poselstvím tohoto nesmrtelného příběhu se společně s inscenačním týmem rozhodl akcentovat dobový kult mužské síly a fyzické zdatnosti, smyslu pro spravedlnost, čest a fair-play.

 

Ke spolupráci na soubojích byl přizván Daniel Bodlák, úspěšný kaskadér a choreograf bojových scén se zkušenostmi z velkých hollywoodských produkcí. Ten o tom, jak se mu spolupracovalo se zlínským hereckým souborem, říká: Skvěle. Vždy ocením snahu, invenci, zájem. Ten zájem je strašně důležitý. Oni sami mi říkali, že je to pro ně výzva, a i když se jim to zdá náročné, tak si právě chtějí dokázat to, že to zvládnou. Ale já vím, kde mají herci hranici. A vím, co se zvládnou naučit, umím odhadnout, s čím se zvládnou porvat.

 

V rolích legendárních mušketýrů se představí Radovan Král (Athos), Josef Koller (Porthos), Marek Příkazký (Aramis). Postavu D’Artagnana ztvární energický Adam Kořán. Ten však do Paříže z rodného domova neputuje sám. Doprovází ho mladší sestra Sabine v podání Milany Gorské. Slavnou dvojici intrikánů hraje Marie Vojtěchová coby Milady a Radoslav Šopík jako Richelieu.

 

Premiéra hry se uskuteční v sobotu 20. dubna v 19 hodin ve Velkém sále Městského divadla Zlín.

 

Foto: MD Zlín