Přejít k hlavnímu obsahu
Ve Zlíně vznikne nová cyklostezka. Propojí centrum města s Jižními Svahy

Ve Zlíně vznikne nová cyklostezka. Propojí centrum města s Jižními Svahy

Čt 26. 5. 2022 - 20:01 Zlín

Podpora vlastního zdraví, životního prostředí či neochota stát v dopravních kolonách. To jsou hlavní důvody, proč se každoročně zvyšuje zájem lidí o cyklodopravu. Nejinak je tomu i ve Zlíně, kde se vedení města rozhodlo investovat do další stezky pro chodce a cyklisty. Ta by měla propojit centrum města s Jižními Svahy.

 

Primárně v odboru dopravy řešíme projekty zabývající se problematikou parkování, nicméně budování cyklostezek je nedílnou součástí konceptu zdravého města a udržitelné mobility,“ říká radní pro dopravu Michal Čížek.

 

V současné době je na území města Zlína zhruba 30 km cyklostezek a smíšených stezek pro cyklisty a chodce. K těmto cyklostezkám by nyní měla přibýt nová stezka pro chodce a cyklisty, která propojí Čepkov se sídlištěm Jižní Svahy.

 

Plánovaný projekt propojení je rozdělen do tří etap a jeho součástí bude úprava území, nový povrch stezky, opěrná zídka, přesun svítidel veřejného osvětlení, doplnění laviček, stojanů na kola, odpadkových košů a další.

 

První etapa propojí úsek dlouhý necelých 460 metrů od Baťovy vily k Fakultě aplikované informatiky UTB. Tento úsek bude mít přímou návaznost na cyklostezku podél ulice Výletní a Tyršova nábřeží. Hotový by měl být na podzim letošního roku.

 

Druhá etapa od Fakulty aplikované informatiky k zastávce MHD Slunečná, kde se napojí na stávající smíšenou stezku pro chodce a cyklisty, je nyní ve fázi získání stavebního povolení. V případě hladkého průběhu se se stavbou začne v roce 2023, kdy se bude upravovat dalších cca 270 metrů.

 

Třetí etapa od Lidlu pod Jižními Svahy podél ulice K Pasekám až ke kruhovému objezdu je rovněž ve fázi projektu a získání stavebního povolení. Tento úsek bude měřit přibližně 900 metrů a stavba by měla začít v roce 2023.