Přejít k hlavnímu obsahu
Vánoce u Obchodního domu jsou letos bez trhu, kolo se ale točí dál

Vánoce u Obchodního domu jsou letos bez trhu, kolo se ale točí dál

Út 30. 11. 2021 - 08:00 Zlín

Vánoční mini trh u Obchodního domu Zlín trval letos pouhé dva dny. Pár hodin poté, co byl ve čtvrtek 25. listopadu zahájen, vláda České republiky vyhlásila nouzový stav, který konání vánočních trhů a jarmarků zakazuje.

 

V pátek 26. listopadu úderem 18. hodiny se stánky pro veřejnost nadobro uzavřely. O co ale milovníci vánočních atrakcí nepřijdou, je vánoční kolo, které na rozdíl od stánků může v souladu s nařízením vlády zůstat v provozu.

 

Vstup na kolo je, stejně jako v případě ski areálů a lanovek, omezen jen pro návštěvníky očkované nebo po prodělaném covidu v posledních 180 dnech. Výjimku mají děti do 12 let, které nemusí předkládat žádné potvrzení, a děti od 12 do 18 let, které se mohou prokázat PCR testem.

 

Vánoční kolo má být v provozu denně od 11 do 20 hodin až do 23. prosince. Provozovatel zde zajišťuje veškeré potřebné podmínky včetně pravidelné dezinfekce kabinek.

 

Stánky u Obchodního domu jsou sice zrušené, občerstvení ale budou dál nabízet venkovní zahrádky zdejších gastro podniků s výdejními okénky. Na místě zůstává také rozsvícený vánoční strom a Ježíškova pošta v obchodní pasáži, se kterou mohou děti i dospělí soutěžit o tři desítky hodnotných cen.