Přejít k hlavnímu obsahu
V týmu zlínských Beranů končí čtveřice hráčů

V týmu zlínských Beranů končí čtveřice hráčů

Čt 22. 4. 2021 - 12:00 Zlín

Konec spekulací a zbytečných dohadů. Vedení hokejového Zlína ve středu zveřejnilo jména čtveřice hráčů, kteří v klubu po letošní sezoně končí. Dres Beranů nebudou nadále nosit obránci David Nosek s Daliborem Řezníčkem a útočníci Jan Dufek s Jakubem Hermanem. Otazník visí i nad pokračování dlouholetých opor Jiřího Ondráčka a Tomáše Žižky, oba borci s klubem jednají, víc informací oddíl neposkytl.

 

Ohledně zmiňovaného kvarteta hráčů bych ale hlavní trenér a manažer klubu Robert Svoboda sdílnější. „Davidovi Noskovi byla nabídnuta smlouva již před koncem sezony, ale David se rozhodl nepřijmout v danou chvíli pozici v týmu a ukončil ve svých čtyřiceti letech působení v klubu PSG Berani Zlín,“ informuje Svoboda, který Noskovi veřejně poděkoval za roky strávené ve Zlíně. „Doufáme, že v jeho krocích budou pokračovat naši mladí obránci, jako je Daniel Gazda nebo Jiří Suhrada,“ věří.

 

Gazda se v letošní sezoně dostal na dva turnaje Euro Hockey Tour a i nyní je součástí reprezentačního týmu v přípravě na mistrovství světa.

 

Klub měl velký zájem dohodnout se na smlouvě i s Daliborem Řezníčkem, který se ale rozhodl pro změnu prostředí a nový impuls. „S odchodem Dalibora jsme nepočítali, ale rozumím tomu, že hráč cítí ve své kariéře okamžik, kdy potřebuje změnu. Oba odchody adekvátně nahradíme,“ nebojí se Svoboda.

 

Počítat nemůže ani s Dufkem a Hermanem. „O pokračování Honzy Dufka jsme měli zájem a probíhala jednání, která nakonec nevedla k další spolupráci. Jakub Herman po předcházejících úspěšných sezónách letos doplatil na vleklé zranění, které mu neumožnilo naplnit celková očekávání. Honzovi i Kubovi děkujeme za působení v našem klubu a přejeme jim úspěšné pokračování kariéry,“ dodal Svoboda.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: DEJFOTO.CZ - David Peška