Přejít k hlavnímu obsahu
V České konferenci rektorů bude mít zástupce i zlínská univerzita

V České konferenci rektorů bude mít zástupce i zlínská univerzita

St 9. 6. 2021 - 08:00 Zlín

Zlínská univerzita bude mít zastoupení v České konferenci rektorů. Rozhodlo o tom v pořadí 161. zasedání pléna, na kterém byl na post místopředsedy zvolen rektor UTB Vladimír Sedlařík.

 

Ve čtvrtek 3. června byl na 161. zasedání Pléna České konference rektorů, které se konalo v Brně, zvolen místopředsedou zlínský rektor Vladimír Sedlařík. Funkci předsedy bude vykonávat rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

 

Těší mě, že se mi dostalo podpory od kolegů rektorů českých vysokých škol. Post místopředsedy České konference rektorů je pro mě výzvou a věřím, že bude prospěšný také pro další rozvoj Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně,“ řekl ke svému zvolení rektor UTB Vladimír Sedlařík. Dalšími místopředsedy ČKR budou rektoři Jiří Málek z pardubické univerzity, Jindřich Vybíral z UMPRUM, Pavel Tuleja ze Slezská univerzita v Opavě a rektorka Jitka Němcová z Vysoké školy zdravotnické.

 

Zlínská univerzita už jednou zastoupení v České konferenci rektorů měla, konkrétně v letech 2006-2007, kdy post předsedy vykonával tehdejší rektor Petr Sáha. „Návrat zástupce naší univerzity do předsednictva České konference rektorů vrací zlínskou univerzitu mezi instituce, které se výrazně spolupodílejí na formování strategie vysokého školství v naší zemi,“ uvedl Petr Sáha, který v současnosti působí jako prorektor pro tvůrčí činnosti UTB.

 

Funkce místopředsedy pro oblast vzdělávání se Vladimír Sedlařík ujme 1. srpna 2021 a bude trvat dva roky.

 

Foto: utb.cz