Přejít k hlavnímu obsahu
UTB má na Zlín Film Festivalu želízko v ohni

UTB má na Zlín Film Festivalu želízko v ohni

Čt 27. 5. 2021 - 19:00 Zlín

Na 61. ročníku Zlín Film Festivalu, který startuje už za několik hodin, bude mít své želízko v ohni také zlínská Univerzita Tomáše Bati. Snímek studentů Fakulty multimediálních komunikací bude bojovat o prvenství v soutěžní filmové sekci Zlínský pes.

 

Breaktime. Tak se jmenuje snímek, který natočili studenti Fakulty multimediálních komunikací. Dramaturgové Zlín Film Festivalu jej vybrali do soutěže studentských filmů Zlínský pes, kde bude jediným českým zástupcem spolu s dalšími třemi snímky ze zahraničí.

 

Film režíroval Martin Bystrianský, student 4. ročníku specializace Režie a scenáristika na Fakultě multimediálních komunikací UTB. Také ostatní členové štábu studují v ateliéru Audiovizuální tvorba. „Snímek jsme natáčeli jako absolventský film našeho bakalářského studia. Je o dívce jménem Lory, která je zaujatá moderními technologiemi, a dostává možnost střetnout se se svým nebohým otcem ve virtuální realitě. Tam ji však čeká nemilé překvapení,“ prozradil o filmu režisér Martin Bystrianský.

 

Ve výběru Zlínského psa soutěží o přízeň odborné poroty další tři snímky – Pod kůží z Zurich University of the Arts, Rybička z Filmakademie Baden-Württemberg a Odcházení z The Netherlands Film Academy. Všechny snímky bude možné zhlédnout během online promítání v pátek 28. května od 8.00 hodin v rámci 1. online dílu 61. ročníku Zlín Film Festivalu.

 

Zlínský pes je soutěžní filmová sekce zaměřená na studentské filmy, která je od roku 2013 součástí Zlín Film Festivalu. V minulosti byla tato soutěž úspěšným samostatným studentským festivalem realizovaným Filmovou školou Zlín.

 

Foto: utb.cz