Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzitní aula od Evy Jiřičné získala na prestižní soutěži Rigips Trophy hned tři ocenění

Univerzitní aula od Evy Jiřičné získala na prestižní soutěži Rigips Trophy hned tři ocenění

St 8. 6. 2022 - 19:01 Zlín

Nově zrekonstruovaná aula akademického centra UTB ve Zlíně zabodovala na prestižní soutěži Rigips Trophy. V rámci hlavní soutěže se zařadila mezi tři nejlepší projekty a vedle toho zvítězila v on-line hlasování veřejnosti a získala také cenu diváků.

 

Aula akademického centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně umístěná v budově Fakulty managementu a ekonomiky je skloubením umu světoznámé zlínské rodačky, architektky Evy Jiřičné, a možností moderních stavebních materiálů. Aula se využívá pro promoce, konference i různá slavnostní shromáždění akademické obce.

 

Nový architektonický návrh klade důraz jak na estetiku a maximální zachování stávajících konstrukcí, tak na funkčnost a dlouhou životnost. Za její úspěšnou rekonstrukcí podle návrhu architektky Evy Jiřičné stojí realizační firma Z & Ř STAVBY, která si za umístění v rámci TOP 3 projektů odnesla odměnu ve výši 20 tisíc korun.

 

Aula akademického centra zlínské univerzity se stala zároveň vítězem divácké kategorie, o němž publikum rozhodovalo hlasovacími lístky. Se ziskem 1 019 hlasů pak ovládla také online hlasování.

 

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 43 projektů. Odborná porota hodnotila jejich originalitu, ale neopomenula také technologickou a technickou úroveň, tedy jak si řemeslníci poradili s montáží systémů suché výstavby za pomoci sádrokartonových desek,“ vysvětluje obchodní ředitel společnosti Rigips Radek Šafář.

 

Rigips Trophy na soutěžních projektech oceňuje kvalitu řemeslného zpracování sádrokartonu, který představuje udržitelný, inovativní a lehký stavební materiál současnosti. Do tradičního klání se mohly hlásit nejrůznější projekty od rodinných domů, hotelů přes obchodní centra až po kulturní či sportovní zařízení.

 

Hlavní cenu soutěže si letos odnesl bytový dům Na Topolce v Praze postavený dle projektu sdružení podnikatelů ArchiCon. Druhé místo pak v rámci hlavní soutěže obsadil brněnský projekt Ústředního autobusového nádraží Zvonařka realizovaný firmou QuickBulding.

 

Pražský a brněnský projekt obdržely hlavní cenu za nejvyšší počet hlasů, vedle toho postoupily do mezinárodního kola soutěže, které proběhne 28. dubna 2023 v řeckých Athénách.