Přejít k hlavnímu obsahu
Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal prestižní Cenu Trilobit 2023

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal prestižní Cenu Trilobit 2023

Zlín

Na letošním slavnostním udílení audiovizuálních Cen Trilobit 2023 zanechalo výraznou stopu také zlínské městské divadlo. Jeho umělecký šéf Patrik Lančarič si odnesl prestižní cenu za režii dokumentárního filmu Dežo Hoffmann – fotograf Beatles.

 

Ceny Trilobit se letos udílely 21. ledna v Dolních Břežanech u Prahy. Jedněmi z nejstarších filmových cen už pošestatřicáté jejich pořadatelé poukázali na díla s výraznou uměleckou kvalitou a s etickým a společenským přesahem. Jako takové porota vyhodnotila i dokumentární film Patrika Lančariče.

 

Náš umělecký šéf Patrik Lančarič získal včera Cenu Trilobit 2023 za režii dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES. Dmeme se pýchou a srdečně gratulujeme!“ vyjádřilo se na svém Facebooku Městské divadlo Zlín.

 

Porota v čele s předsedou Vladimírem Justem hodnotila film Patrika Lančariče takto: „Porota oceňuje ryze filmovou řeč, jež v symbióze s hudbou a neotřelými archivními záběry ve strhujícím dynamickém tempu vypráví pozoruhodný životní osud významného umělce a Evropana slovenského původu, ve světě možná známějšího než u nás. Na fenoménu Beatles a jejich fotografa znovuprožíváme příběh Evropy a světa druhé půle minulého století.“

 

Trilobit je symbolem cen, které v 60. letech uděloval Svaz československých filmových a televizních umělců – FITES nejlepším uměleckým počinům za uplynulé roční období ve filmu a v televizi. Po karlovarském festivalu se tak jedná o jedno z nejstarších ocenění svého druhu v České republice. Ve svém oboru patří mezi nejprestižnější a současně není tak snadné je získat.