Přejít k hlavnímu obsahu
Ultraběžec ze Zubří oběhne vsetínský okres, podpoří tak zlínskou zoo

Ultraběžec ze Zubří oběhne vsetínský okres, podpoří tak zlínskou zoo

Zlín

Podpora a pomoc všech příznivců zlínské zoo je v poslední době úctyhodná. Jedním z podporovatelů je také vynikající běžec Tomáš Štverák, který v sobotu 17. dubna vyběhne na trasu dlouhou 205 kilometrů. Uběhnutými kilometry chce finančně podpořit právě Zoo Zlín.

 

Vskutku „štverácký“ kousek chystá na následující sobotu ultraběžec ze Zubří Tomáš Štverák, který poběží okolo svého domovského okresu Vsetín. Celá trasa měří 205 kilometrů a převýšení činí přes 6500 metrů. „Celou trasu mám v plánu uběhnout v kuse. Bude to ale poprvé v životě,“ uvedl na svém webu valašský běžec.

 

Tomášův běh bude mít charitativní rozměr. Rozhodl se jím totiž podpořit zlínskou zoologickou zahradu. „Vybral jsem si Zoo Zlín, protože to kvůli covidu mají těžké jak provozovatelé, tak hlavně zvířata samotná. A v neposlední řadě je zoo má srdcová záležitost, chodil jsem tam už jako prcek,“ dodává běžecký vytrvalec, který za první tři měsíce letošního roku naběhal už 1763 kilometrů.

 

Během na Vsetínsku chce Tomáš vybrat co nejvíce finančních prostředků. A jak toho chce docílit? „Peníze se vybírají tak, že se zájemci mohou až do startu přihlašovat na mých webových stránkách přes registrační formulář. Za každý můj uběhnutý kilometr přispějí jednou korunou. Celková částka od každého by tedy měla být ideálně 205 Kč,“ vysvětluje čtyřiadvacetiletý rodák ze Zubří s tím, že lidé mohou v případě zájmu přispět i vyšší částkou.

 

Po ukončení běhu zoo všechny peníze sečte a spolu s Tomášem zveřejní, kolik peněz se celkově podařilo vybrat. Ze všech registrací bude také vybrán výherce, který od některého z Tomášových partnerů obdrží hodnotné ceny.

 

Svůj dálkový běh odstartuje Tomáš v sobotu 17. dubna v 8 hodin v Polyfunkčním centru v Zubří a na stejném místě bude také cílová páska. Podaří se mu vsetínský okres oběhnout?

 

Registrační formulář spolu s číslem účtu najdete na webových stránkách www.tomstverak.cz.

 

Foto: Zoo Zlín