Přejít k hlavnímu obsahu
Tržiště Pod Kaštany zahájí v sobotu novou sezonu

Tržiště Pod Kaštany zahájí v sobotu novou sezonu

Zlín

Už tuto sobotu 6. dubna se naplno rozjede provoz zlínského Tržiště Pod Kaštany. Druhá prodejní sezona po revitalizaci slibuje nejen více gastronomických zážitků a tematických akcí, ale oproti loňsku i větší příliv zákazníků.

 

V sobotu čeká na návštěvníky kromě rozmanité nabídky čerstvých potravin, ovoce, zeleniny a květin také gastro zóna s vybranými specialitami, kulturní program a na děti pak kreativní aktivity.

 

„Ačkoliv prodej na tržišti již běží, chtěli jsme slavnostněji zahájit se Zlíňany tuto prodejní sezonu. Doufám, že nám počasí bude přát a užijeme si program na tržišti, na který všechny srdečně zvu. Určitě se potkáme,“ vzkázal obyvatelům Zlína zlínský primátor Jiří Korec, který se v 10 hodin osobně ujme oficiálního zahájení nové prodejní sezony.

 

Akce slibuje v čase od 9 do 16 hodin bohaté kulturní i gurmánské zážitky. O živý hudební doprovod se postará busker a známý zpěvák a kytarista Jan Majkus, dále Poopeeks, Tres muchachos a žáci Hudební školy Yamaha.

 

Lidé se mohou těšit na rozmanitou gastro zónu, zejména pak na speciality z africké kuchyně, které připraví Mama Lubuaku nebo čerstvě upečenou pizzu podle italské receptury. Nebude chybět ani rozmanitá nabídka čerstvého pečiva, dobrá káva a šumivé víno ze Světa Bublin. Ani milovníci piva nepřijdou zkrátka. O dostatek pěnivého moku se na trhu postará náš malenovický pivovar Švec,“ informovala zlínská radnice na svém webu.

 

Organizátoři mysleli i na děti a do programu zařadili tvoření, malování na obličej a další aktivity. Moderátorského mikrofonu se ujme Rostislav Škaroupka, který provede dění slovem a zvídavé návštěvníky zasvětí i do historie tržiště.

 

Ukončení akce je naplánováno na 16. hodinu, o faktickém konci však rozhodne zájem návštěvníků.

 

Foto: FB Tržiště Pod Kaštany