Přejít k hlavnímu obsahu

Tržiště Pod Kaštany bude celé v novém. Staré buňky soukromých vlastníků šly k zemi

Zlín

Finálnímu dokončení rekonstrukce tržiště Pod Kaštany už nic nestojí v cestě. V uplynulých dnech zde totiž byly zdemolovány dvě nevzhledné buňky soukromých vlastníků, které kazily dojem z nově zrekonstruovaného prostoru.

 

Dvě staré buňky nahradí jejich majitelé novými objekty, které budou lépe korespondovat s moderní podobou tržiště. Právě za těmito objekty se bude nacházet průchod do zámeckého parku a pítka na opěrných zídkách.

 

Jsme moc rádi, že se konečně podařilo od úředníků, kteří by nám měli pomáhat, ale podle nás vše jen protahovali a zdržovali, přestože to bylo i v zájmu města, získat stavební povolení. Děkujeme za spolupráci pánům Korcovi a Chalánkovi, kteří vyvinuli maximální úsilí naši dohodu uskutečnit. Jediné, co mě mrzí, je, že stánky už mohly dávno stát v nové podobě, nebýt zbytečných průtahů,“ sdělila majitelka jedné ze dvou buněk Věra Fryštacká.

 

Mezi trhem a sousední třídou T. Bati bude nově vysázená lipová alej. Celkem bude vysázeno 50 stromů, z nichž některé budou jírovce, neboli, jak se jim lidové říká, kaštany. Veřejné osvětlení bude na lanech, aby sem šla umístit vánoční výzdoba. Vánoční trhy tak bude možné v budoucnu protáhnout z náměstí až do prostoru tržiště.

 

Jsme rádi, že se podařilo dohodnout se soukromými vlastníky na úpravě jejich původního návrhu nových stánků a odstranili problematickou pochozí střechu a vyšli tak vstříc požadavkům památkové péče, ačkoliv na úpravu projektu museli vynaložit další finanční prostředky. Nové tržiště Pod Kaštany se tak otevře opravdu celé nové, jak bylo opakovaně deklarováno,“ shodli se primátor města Jiří Korec a náměstek primátora Miroslav Chalánek.

 

Na rekonstrukci parku v budoucnu naváže také revitalizace Sadu Svobody.