Slovácko uspělo v Teplicích, Zlín doma nestačil na Olomouc

Zlínské trápení stále nekončí. Ševci dál zůstávají namočení, po pás v bahně. Nepříznivou situaci nevylepšil ani sobotní domácí duel s Olomoucí, které podlehli 0:1 a dál zůstali předposlední o skóre před šestnáctými Pardubicemi, které mají utkání k dobru.

Utkání 27. kola rozhodl v 18. minutě hostující obránce Juraj Chvátal dorážkou po rohovém kopu.

Trenér týmu FC Trinity Zlín Pavel Vrba neměl pro výkon mužstva pochopení. „První poločas byl z naší strany asi nejhorší, co jsem tady zažil. Bylo to bez kvality, bez efektu,“ hněval se. „Olomouc byla výrazně lepší a my ji k tomu pomohli netaktickými věcmi. Nedostávali jsme se do hry, bylo to slabé,“ pokračoval v hodnocení.

Zlíňanům ke zlepšení pomohly až změny v sestavě a příchod mladých hráčů. Výborně hrál Slončík, vidět byl Fantiš. „Budeme se muset zamyslet, s jakými hráči půjdeme do ligového finiše. Od některých zahraničních hráčů čekáme lepší výkony, než jaké předvádí. Třeba Didiba zahodil vyloženou šanci z malého vápna,“ nechápe Vrba.

Hanáci si těsné vedení ve druhé půli v klidu pohlídali. „Vyhrálo mužstvo, které bylo v první půli lepší,“ uznal domácí trenér.

Na tabulku se raději nedívá.Situace začíná být hodně složitá, musíme uhrát takové výsledky, abychom měli šanci se zachránit. O ničem jiném se bavit nemůžeme,“ ví dobře Vrba.

Zatímco v Baťově městě počítají porážky, Slovácko po třech nezdarech znovu uspělo. V Teplicích zvítězilo 3:1 a bodově se dotáhlo na čtvrté Bohemians 1905.

„Jsem spokojený s výsledkem a hrou do stavu 2:0. Ze zbytku je potřeba si vzít velké ponaučení," prohlásil hostující trenér Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště poslal do vedení v 26. minutě Petržela a druhou branku přidal krátce po změně stran Kalabiška. Severočeši, kteří hráli takřka celý druhý poločas bez vyloučeného Vondráška, snížili v 63. minutě zásluhou proměněné penalty Hybše. Skóre uzavřel v 84. minutě střídající Filip Vecheta.

„Teplice předtím dvakrát vyhrály, takže jsme sem jeli s respektem. Až na výjimky jsme byli v prvním poločase fotbalově lepší, což jsme korunovali gólem. Dobře jsme začali i druhý poločas, přišlo vyloučení a gól na 2:0. Ale od té doby už si to zase nedokážu vysvětlit. Přestali jsme se pohybovat, mysleli jsme si, že to v přesilovce uhrajeme v chůzi. Přestali jsme hrát a po penaltě jsme se pak museli bát při každém dlouhém balonu do šestnáctky. Uklidnil nás až třetí gól,“ dodal Svědík.

Jeho tým se nyní chystá na domácí šlágr se Spartou.

FORTUNA:LIGA, 27. kolo -

FC Trinity Zlín – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 18. Chvátal. Rozhodčí: Berka - Vlček, Hádek. ŽK: Didiba - Sláma. Diváci: 2257.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Hlinka, Bartošák (46. Slončík) - Vukadinovič (63. Dramé), Didiba (82. Reiter), Hrubý, Čanturišvili - Balaj (63. Kovinič), Kozák (46. Fantiš). Trenér: Vrba.

Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Beneš, Sláma (83. Greššák) - Pospíšil, Ventúra - Zorvan (72. Zifčák), Breite (72. Zmrzlý), Navrátil (83. Vodháněl) - Chytil (90.+2 Vaněček). Trenér: Jílek.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:3 (0:1)

Branky: 63. Hybš z pen. - 26. Petržela, 49. Kalabiška, 84. Vecheta. Rozhodčí: Všetečka - Ratajová, Slavíček - Batík (video). ŽK: Mičevič, Gning - Trávník, Kudela, Kim Sung-pin. ČK: 46. Vondrášek (Teplice). Diváci: 2630.

Teplice: Grigar - Mareček (53. Hora), Chaloupek, Mičevič - Vondrášek, Trubač (85. Čičovský), Jukl, Urbanec (63. Hyčka), Hybš - Fila (53. Jásir), Gning (85. Sy). Trenér: Frťala.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Trávník (53. Kudela), Havlík - Petržela (73. Holzer), Mihálik (73. Vecheta), Sinjavskij (90.+4 Juroška) - Šašinka (73. Kim Sung-pin). Trenér: Svědík.