Slovácko ukončilo sérii bez výhry, po triumfu ve Zlíně vládne kraji

Žádné karty ani přehnané emoce. Prostě klidný a tuctový ligový zápas. Nedělní ligové derby ovládli hosté z Uherského Hradiště, jejich tým zvítězil nad domácím Zlínem 2:0 a díky triumfu na půdě rivala vládne celému kraji.

Euforii na straně Slovácka rozpoutaly branky Doskiho a střídajícího Trávníka, nepříliš pohledný duel 10. kola FORTUNA:LIGY sledovalo 4107 diváků.

Pro oko diváka to nebyl pohledný fotbal. Náš cíl ale byl jasný. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, a to se nám podařilo. Z hlediska fotbalovosti to určitě nebyl náš nejlepší výkon, na krásu se ale nehraje,“ připomněl hostující kapitán Michal Kadlec.

Pro Slovácko je hlavní, že v nejvyšší soutěži přerušilo sérii pěti utkání bez vítězství a dobře se naladilo na čtvrteční zápas ve skupině Evropské konferenční ligy proti Nice.

Celý duel jsme chtěli spoléhat na dobrou obranu a to se nám povedlo. Byli jsme trpěliví a hned na začátku druhého poločasu šance přišla a vedli jsme. Druhá půle byla hodně soubojová, nebyl to líbivý fotbal, ale my jsme se potřebovali odrazit od poctivosti. Když jsme přidali gól po brejku, dosáhli jsme na cenné vítězství,“ radoval se kouč Slovácka Martin Svědík.

Zatímco favorit v tabulce poskočil na desáté místo, ševci zůstávají na předposlední patnácté pozici. „U nás panuje velké zklamání. Byl to vyrovnaný zápas, Slovácko si vypracovalo příležitosti, které vedly ke gólu, což my jsme nedokázali. Po banální chybě na začátku druhé půle jsme inkasovali, pak jsme se zvedli, vypracovali jsme si standardní situace, ale žádnou vyloženou šanci, protože Slovácko mělo výborně organizovanou obranu. Nemáme ani bod, je to špatné a nebudeme se na nic vymlouvat a za nic se schovávat,“ uvedl kouč FC TRINITY Jan Jelínek.

FORTUNA:LIGA, 10. kolo -

Trinity Zlín - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branka: 47. Duskí, 81. Trávník. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Pochylý - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 4107.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Kolář, Procházka, Bartošák (81. Hellebrand) - Didiba - Fillo (58. Dramé), Janetzký (81. Simerský), Hrubý (58. Vukadinovič), Čanturišvili (90. Kovinič) - Jawo. Trenér: Jelínek.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Duskí (85. Sinjavskij) - Havlík, Daníček - Petržela (69. Tomič), Mihálik (69. Trávník), Kalabiška - Kozák (85. Vecheta). Trenér: Svědík.