Přejít k hlavnímu obsahu
Skutečnost, nebo fikce? V nové inscenaci si zahraje ředitel divadla se svou ženou

Skutečnost, nebo fikce? V nové inscenaci si zahraje ředitel divadla se svou ženou

Út 21. 12. 2021 - 19:01 Zlín

Městské divadlo Zlín uvede premiéru nové inscenace, kterou napsal ředitel divadla Petr Michálek pro sebe a svou manželku. Hru na pomezí skutečnosti a fikce diváci poprvé uvidí v divadelním klubu Dílna už příští týden.

 

Kateřina a Petr. Herečka a ředitel. Ona chodí spát pozdě, on brzy vstává. Jsou manželé. Vzali se v kanceláři jen se svědky. Mají dvě děti. On neumí zpívat. Ani hrát. Přesto spolu budou stát na jevišti. A to v nové inscenaci nazvané Válka Roseových nebude, kterou napsal ředitel zlínského divadla Petr Michálek pro sebe a svou manželku Kateřinu Liďákovou.

 

Je to pozvání k nám do kuchyně. Velkou měrou jsem při psaní čerpal z našeho manželství. Ale co je skutečnost a co fikce? To nechám zahaleno tajemstvím,“ prozradil Petr Michálek.

 

Žánrově má podle něj Válka Roseových nejblíže ke stand-up komedii. „Ale stand-up to není. Je to samozřejmě i trochu divadlo. A trochu happening. Nevím, že bych někdy něco takového viděl. Jestli vás taky fascinuje neuchopitelnost vztahu muže a ženy, nenechte si tento skok do neznáma ujít,“ zve na představení jeho autor.

 

Petr Michálek je také autorem a režisérem úspěšného nekorektního kabaretu Ovčáček Čtveráček a volného pokračování Ovčáček miláček. V roce 2019 byla ve zlínském divadle uvedena jeho hra Jednou budem dál. Za svou hru Domeček získal Cenu Alfréda Radoka 2012.

 

Premiéru „Roseových“ uvede Městské divadlo Zlín v pondělí 27. prosince od 17 hodin v divadelním klubu Dílna. Veřejná generálka se bude konat o den dříve.

 

Foto: Městské divadlo Zlín