Přejít k hlavnímu obsahu
Ševci zaspali začátky poločasů, Tipsport ligu zakončili porážkou s Brnem

Zlín

Fotbalisté Zlína zakončili účinkování v zimní Tipsport lize domácí porážkou s Brnem 1:2. Ševci v sobotním přípravném utkání nezachytili začátky obou poločasů, gól inkasovali v první a padesáté minutě. Skóre otevřel Juritka, vítěznou trefu zaznamenal Alijagić. Za domácí tým skóroval v první půli. Jakub Janetzký.

Zlínský trenér Červenka měl v sobotním zápase k dispozici šestnáct hráčů do pole a dva gólmany. Volno ještě měla nová posila Cletus Nombil z Petržalky, nehrál ani čerstvý otec Pablo Gonzalez. Scházeli také Černín, Slončík, Žák nebo Tkáč.

Před utkáním navíc vypadli i nemocný Bartošák se zraněnými stopery Kolářem a Simerským.

V sestavě Brna byl nejen nejlepší střelec Řezníček, ale i Andreas Troelsen. Dvacetiletý levý obránce z dánského Esbjergu je ve Zbrojovce na zkoušce. Naopak hostům scházel navrátilec z Plzně Pernica.

Ševcům začátek vůbec nevyšel, gól jsme inkasovali hned v 1. minutě. Nedůslednost naší obrany potrestal Juritka, který po rychlé akci přehodil brankáře Dostála a bleskově otevřel skóre.

Zlíňané se po zaspaném úvodu zvedli, postupně začali hrát, útočit. Jako první zahrozil Čelůstka, který po Vukadinoviće přiťuknutí mířil vedle.

V 19. minutě mohl vyrovnat Akhvlediani. Gruzínský forvard nepotrestal hrubou chybu soupeře v rozehrávce. Sice obešel brankáře Sváčka, ale balon před brankovou čarou pohotově odvrátil hostující stoper Endl na roh.

Prosadil se až o chvíli později Janetzký. Zlínský záložník přesnou ranou pod břevno zakončil pohlednou akci Ikugara s Akhvledianim.

Ševci se zvedli, byli dál nebezpečnější. Trestný gól Ikugara zneškodnil gólman Sváček. Nigerijský forvard se do přestávky dostal do ještě jedné šance. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu a centru Vukadinoviće mířil nůžkami nad.

Brnu zase patřil úvod druhé půle. Ve 47. minutě pálil ze středu šestnáctky Granečný. Jeho rána prosvištěla těsně vedle šibenice. Stejný brněnský hráč se vzápětí prodral do další šance, mířil ale pouze do boční sítě.

Ševci nebrali varování vážně, v 50. minutě podruhé inkasovali. Po přízemním centru z levé strany se chytrou tečí prosadil Alijagić.

Zlín už se ve druhé půli nedokázal dostat do hry, kombinace. Na výkonu ševců po změně stran se projevila únava z náročného programu, velké absence.

Zbrojovka prostřídala dvě jedenáctky, zápas bez větších obtíží dovedla do vítězného konce. V závěru ještě střílel ex-zlínský Hellebrand, ránu bývalého spoluhráče ve skluzu zastavil obětavý Cedidla.

Fotbalisté Zlína zakončili Tipsport ligu s bilancí jedné výhry a dvou porážek. Další zápas sehrají na Vršavě ve čtvrtek dopoledne proti druholigovému Vyškovu, v pátek pak odletí na herní soustředění do Turecka.

Tipsport liga, skupina C

FC ZLÍN – FC ZBROJOVKA BRNO 1:2 (1:1)

Branky: 21. Janetzký - 1. Juritka, 50. Alijagić. Rozhodčí: Batík – Caletka, Pochylý. Diváci: 200.

Zlín 1. poločas: Dostál (46. Bachůrek) – Fantiš, Cedidla, Didiba, Čelůstka (73. Jura) – Reiter, Bužek (79. Bužek), Janetzký (62. Švach), Vukadinović (67. Polášek) – Ikugar (62. Chibuike), Akhvlediani (55. Bobčík).

Autor: Michal Konečný