Ševci zahájili přípravu výhrou nad třetiligovým Třincem. Skórovali Simerský a Hamalčík

Fotbalistům Zlína první letní přípravný zápas před novou ligovou sezonu výsledkově vyšel. Ševci v sobotním dopoledním zápase na Vršavě zdolali třetiligový Třinec 2:0 a dodali si chuť do další tvrdé práce. Branky zaznamenali stoper Dominik Simerský a útočník Radim Hamalčík. Brankáři Dostál a Rakovan, který se prostřídali mezi třemi tyčemi, proti soupeři ze Slezska neinkasovali.

„Byl to typický první zápas, který rozhodně splnil účel. Chtěli jsme vidět v akci všechny kluky, co máme momentálně k dispozici. Výsledek v této fázi přípravy pro nás není až tak směrodatný, za výhru jsme ale rádi. Celkově byla hra spíše neurovnaná. I tak v naší hře byly poměrně slušné pasáže. Škoda, že jsme další akce nedohráli a nepřidali další branky,“ lituje asistent trenéra Vít Vrtělka.

Hlavní kouč Vrba nakombinoval sestavu. V obou poločase nastoupili zkušenější hráči i mladíci. Domácí postrádali reprezentanty Cedidlu a Koviniće, v rekonvalescenci jsou Hellebrand, Bužek a Jeřábek. Naopak proti bývalému klubu si zahráli Kryštof Obadal a Lukáš Hrdlička. Oba mladíci v minulé sezoně působili právě v Třinci.

Hostující trenér Roman West měl k dispozici několik členů loňského kádru, které doplnilo několik nových hráčů. Do hry nasadil například Martina Vlachovského z Prostějova či Norberta Brodzianského z Pohronie. Nenastoupil střední obránce Dominik Straňák, který si v závěru loňské sezony poranil koleno a nyní se zotavuje po operaci.

Skóre otevřel hned v 8. minutě stoper Dominik Simerský. Vysoký zadák se prosadil po rohovém kopu. Zlíňané si v první půli vypracovali další slušné příležitosti, ale skóre 1:0 se již nezměnilo. V zakončení neuspěl Dramé ani další domácí hráči. Ševci měli i po změně stran herně navrch a byli dál nebezpečnější. Do zakončení se tlačil hlavně Hamalčík. Mladý forvard ale dvě vyložené šance zahodil, prosadil se až v 77. minutě, kdy zužitkoval přihrávku Reitera a upravil na konečných 2:0.

Slezané ve druhé půli zahrozili jenom po několika standardních situacích, ale přes organizovanou obranu ševců se neprosadili.

Zlíňané další zápas sehrají už ve středu dopoledne proti Žilině. Utkání se na Vršavě hraje od jedenácti hodin.

Přípravný fotbal -

FC ZLÍN – FOTBAL TŘINEC 2:0 (1:0)

Branky: 8. Simerský, 77. Hamalčík

Zlín 1. poločas: Dostál – Polášek, Simerský, Kolář, Obadal, Kulíšek – Janetzký, Hrdlička, Bobčík, Dramé – Fantiš.

Zlín 2. poločas: Rakovan - Obadal, Reiter, Didiba, Bartošák - Tkáč, Slončík, Vukadinovič, Číž - Bobčík, Hamalčík. Trenér: Vrba.

Třinec: Adamuška (46. Fabisz) – Omasta, Simon (46. Mieszek), Brak, Slaninka (46. Szewieczek) – Machuča (46. Brodziansky) – Vlachovský, Holík (46. Burgo), Clement (46. Kania) – Samiec, Turyna. Trenér: West.