Ševci zachránili alespoň bod, Slovácko prohrálo v Jablonci

Promarnili ideální příležitost přeskočit České Budějovice, odrazit se ode dna. Fotbalisté Zlína nezvládli další domácí zápas, s Českými Budějovicemi v 10. kole FORTUNA:LIGY pouze remizovali 1:1 a po třetině základní části jsou s pouhými pěti body poslední. Nedařilo se ani Slovácku, které podlehlo Jablonci 0:2.

V zápase Zlína s Budějovicemi poslal hosty do vedení těsně před přestávkou Samuel Šigut, jenž se v české nejvyšší soutěži trefil vůbec poprvé, za domácí srovnal v 85. minutě střídající Tomáš Slončík.

„Ostatní výsledky nás nezajímají. Soustředíme se na sebe, sami se z toho musíme dostat. Pokud budeme spoléhat na někoho jiného, tak to nedopadne dobře,“ ví dobře trenér Pavel Vrba.

Moravané sice v lize neprohráli s Dynamem posedmé za sebou, ale potřebnou výhru před vlastním publikem znovu neurvali. Důležitý zápas se pro ně nevyvíjel vůbec dobře, byť v závěru i díky vyrovnávací brance byli v hektickém a otevřeném závěru třem bodům o něco blíž.

„Mrzí mě, že se nám to nakonec nepodařilo zlomit úplně. Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili,“ je přesvědčený Vrba.

Zklamaní byli také hosté z Českých Budějovic. „Co se týče fotbalu, očekával jsem více kvality z naší strany, je vidět, kde se oba týmy v tabulce nacházejí. Nebyl to fotbal pro oko diváka. Pro oba týmy je to ztráta, remíza nic neřeší. Chtěli jsme uspět, ale máme jen bod, i ten se počítá. Tabulka je vyrovnaná, za týden můžeme být někde jinde,“ ví dobře kouč Dynama Tomáš Zápotočný.

Fotbalistům Slovácka anglický týden hrubě nevyšel. Po středečním vyřazení v MOL Cupu s druholigovou Duklou Praha nezvládli ani sobotní ligový duel v Jablonci, kde po gólech Chramosty a Krulicha v úvodních dvaceti minutách padli 0:2 a v tabulce klesli za Ostravu na šesté místo.

Severočechy poslal do vedení v 10. minutě Jan Chramosta a ve 20. minutě zvýšil další útočník Matouš Krulich první ligovou trefou v kariéře.

„Vstup do zápasu jsme měli docela aktivní, vytvořili jsme si standardky, ale nic jsme z nich nevytěžili. Pak jsme nezajistili levou stranu, propadli jsme v osobním bránění a soupeř skóroval. To určilo ráz zápasu. Další gól jsme dostali jako přes kopírák, hráči Jablonce měli spoustu času zakončit, to je až trestuhodné. Součinnost mezi hráči nebyla taková, jaká by měla být. Za celý zápas jsme neměli střelu na bránu, takhle se hrát nedá. Jablonec vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal sportovně trenér Slovácka Martin Svědík.

FORTUNA:LIGA, 10. kolo

FC Zlín - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Branky: 85. Slončík - 45.+2 Šigut. Rozhodčí: Všetečka - Podaný, Leška - Kocourek (video). ŽK: Vukadinovič, Rakovan - Osmančík., Hellebrand. Diváci: 2267.

Zlín: Rakovan - Cedidla (46. Reiter), Simerský, Kolář, Čelůstka (84. Kovinič) - Didiba, Janetzký - Fantiš, Tkáč (68. Slončík), Pidro (46. Vukadinovič) - Žák (68. Ndiaye). Trenér: Vrba.

České Budějovice: Janáček - Sladký, Nikl, Králik, Trummer - Čermák (89. Broukal), J. Hora - Šigut (80. V. Hora), Skalák (62. Hellebrand), Alli (74. Osmančík) - Adediran (62. Ondrášek). Trenér: Marek Nikl.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Branky: 10. Chramosta, 20. Krulich. Rozhodčí: Volek - Hurych, Pochylý - Starý (video). ŽK: Chramosta, Hanuš - Doski, Cicilia, Heča, Valenta, Svědík (trenér). Diváci: 2642.

Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado - Štěpánek, Houska (81. Hübschman), Kratochvíl, Polidar - Čanturišvili (90. Náprstek), Krulich (74. Drchal), Chramosta (74. Jovovič). Trenér: Látal.

Slovácko: Heča - Sinjavskij, Daníček, Kadlec, Kalabiška (46. Reinberk) - Havlík (67. Valenta), Trávník - Doski, Holzer (46. Cicilia), Petržela (67. Juroška) - Vecheta. Trenér: Svědík.