Ševci v přípravě remizovali s Baníkem, vyrovnání zařídil Dramé

Zlínští fotbalisté neprohráli ani ve druhém duelu letní přípravy. Po výhře na hřišti divizního Lanžhota obstáli i v Ostravě, kde s domácím Baníkem remizovali 1:1. Oba góly ve středečním utkání padly až po změně stran. Skóre otevřel domácí útočník Tijani, výsledek vzápětí srovnal Dramé.

Je to teprve začátek přípravy. My ani Baník v tomto složení v lize hrát nebudeme. Šlo spíše o kondici, individuální výkony. S někým spokojený jsem, u jiných jsem viděl rezervy,“ prohlásil hostující trenér Jan Jelínek.

V závěru po prostřídání, kdy jsme tam dali mladíky, aby nasbírali cenné zkušenosti, nás Baník zmáčkl, ale už jsme branku neobdrželi. O výsledek ale nešlo. Byla to super prověrka, perfektní zápas,“ dodal.

Už v 5. minutě centroval Fillo, Fantiš ale hlavičkoval nad. Na opačné straně chybnou rozehrávku Šišky nepotrestal Jaroň, vzápětí chybu zlínský brankář napravil, když vychytal hlavičku neobsazeného Klímy.

Ostravský forvard po dvaceti minutách zkoušel nachytat Šišku, bránu z poloviny hřiště však přestřelil. Ve 34. minutě zakončoval na přední tyči Klíma, pozorný Šiška jej i tentokrát vychytal.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Baníku, když Budínský přihrávkou za obranu vyzval ke skórování Tijaniho, který lobem přes Dostála nezaváhal a poslal domácí do vedení 1:0.

V 54. minutě už bylo opět srovnáno. Bobčíkův pas za obranu zužitkoval Dramé a tvrdou střelou na přední tyč vyrovnal na 1:1.

Baník si pak mohl vzít vedení zpět, ale hlavička Tijaniho z malého vápna mířila vedle. Po hodině hry mířil na zadní tyč Vukadinović, těsně však minul.